UTA UTA One Banner PL 1170x150

MTU Promo Q3 22 1170x150 TM

Thermo King AxlePower

Thermo King®  i marka firmy Trane Technologies (NYSE: TT), ogłosił 19.01.2023, że w Holandii do eksploatacji trafiły trzy nowe naczepy chłodnicze wyposażone w system odzyskiwania energii Advancer AxlePower.

Naczepy te należą do floty TIP Group i są wykorzystywane przez firmy Herbert SAS, Tielbeke Transport BV i Wezenberg Transport BV do realizacji dostaw dla Albert Heijn – największej sieci supermarketów w Holandii.

Projekt ten, torujący drogę do wprowadzenia bezemisyjnych naczep chłodniczych, jest wynikiem współpracy Thermo King BPW Bergische Achsen KG lidera w branży układów jezdnych i usług mobilnościowych dla transportu, oraz dostawcy usług sprzętowych TIP Group.

„To budujące, że możemy współpracować z liderami branży i demonstrować możliwości technologiczne, które stawiają zrównoważony rozwój na pierwszym miejscu w sektorze transportowym,” powiedział Laurent Debias, dyrektor ds. zarządzania produktami i marketingu Thermo King w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). „Łącząc nasze doświadczenie z wiedzą BPW i TIP Group, oddajemy w ręce firm transportowych nową technologię, która pozwala im zamienić energię zwykle traconą przez naczepę podczas jazdy w czystą energię do zasilania agregatów chłodniczych. Nasza nowatorska technologia umożliwia przeprowadzenie zmian w chłodnictwie transportowym i pomaga operatorom flot pojazdów osiągnąć cele w zakresie zrównoważonych praktyk, przewozić towary w sposób najbardziej przyjazny dla środowiska i spełniać wymagania organów regulacyjnych dotyczące obniżenia emisji”.

„Zrównoważone podejście w naszym rozwiązaniu obejmuje zarówno wymiar ekologiczny, jak i ekonomiczny: emisje i hałas zostają zredukowane, a bieżące koszty operacyjne natychmiast spadają – to ważna zaleta, zwłaszcza w obecnych czasach wysokich cen energii”, dodaje Thore Bakker, General Manager Trailer Solutions i Mobility Services w BPW Bergische Achsen KG. „Eksploatacja tego rozwiązania, dzięki której poznamy wrażenia klienta, rozpoczęła się w idealnym momencie, ponieważ presja wywierana na branżę jeszcze nigdy nie była tak silna.

„W ramach naszej misji tworzenia bezemisyjnych naczep do transportu w kontrolowanej temperaturze oferujemy naszym klientom różne rozwiązania, aby spełnić ich specyficzne potrzeby. Konstrukcja oparta wyłącznie na akumulatorach jest już dostępna, a próby tej konfiguracji, w której wykorzystywana jest oś generująca energię, potrwają około 12 miesięcy. Pierwsze wyniki są bardzo obiecujące”. wyjaśnia Rogier Laan, Vice President Sales and Marketing w TIP Group. „Jesteśmy głęboko przekonani, że naczepy do transportu w kontrolowanej temperaturze, wykorzystujące agregat napędzany silnikiem wysokoprężnym, szybko znikną na rzecz modeli w pełni elektrycznych, a naszym zadaniem jest stymulowanie i wspieranie tej transformacji”.

Advancer AxlePower opracowany we współpracy z firmą BPW to w pełni zintegrowany, niezależny od ciągnika system, który łączy oś ePower firmy BPW z agregatem chłodniczym i układem zarządzania energią Thermo King. Naczepy obsługujące Albert Heijn wyposażone są w agregaty chłodnicze Thermo King Advancer A-500 Whisper-Pro z certyfikatem PIEK oraz osie BPW ePower. Zastosowany w AxlePower inteligentny system generowania energii zapewnia moc potrzebną do działania agregatu chłodniczego naczepy, przetwarzając energię odzyskiwaną przez oś naczepy podczas normalnej eksploatacji pojazdu.

System gromadzi energię wytworzoną podczas toczenia się lub hamowania pojazdu w akumulatorze wysokonapięciowym i wykorzystuje ją ponownie do zasilania agregatu chłodniczego, umożliwiając w pełni elektryczne, niskoemisyjne lub bezemisyjne oraz autonomiczne chłodzenie wnętrza naczepy. Akumulator, ładowany podczas jazdy, zapewnia też autonomiczne zasilanie agregatu, gdy naczepa stoi. Wyposażony w funkcję inteligentnego zarządzania energią, która kontroluje włączanie i wyłączanie generatorów, system Advancer AxlePower minimalizuje również opór przenoszony na ciągnik, a ponadto w czasie rzeczywistym informuje kierowcę i menedżera floty o stanie naładowania akumulatora, co umożliwia komfortowe planowanie postojów na ładowanie.

Możliwość gromadzenia i ponownego wykorzystywania energii sprawia, że system Advancer AxlePower jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym na bardziej zrównoważone i przyjazne środowisku planowanie floty na wszystkich rodzajach tras. Cicha praca i brak emisji CO2 z agregatu chłodniczego podczas zasilania z akumulatora oznaczają, że technologia ta pozwala klientom na zrównoważoną obsługę dostaw długodystansowych i wewnątrzmiejskich, w tym w strefach ultraniskiej emisji (ULEZ) i na obszarach miejskich, na których obowiązują rygorystyczne normy emisji hałasu.

 

Więcej informacji na temat oferty urządzeń Advancer można znaleźć na stronie www.tkadvancer.com lub www.europe.thermoking.com

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE