Uta listopad

loga na www miedzy banery

Luxtruck

loga na www miedzy banery

1170x150 iveco luty

napis 16 lat  napis 16 lat   napis 16 lat napis 16 lat  napis 16 lat  napis 16 lat   napis 16 latnapis 16 lat   napis 16 lat  napis 16 lat

750x200 EFL

Prometeon luty

loga na www miedzy banery

banner 750x200

IVECO w Rajdzie Dakar 2023

Najbardziej oczekiwana przygoda roku, czyli 45. edycja Rajdu Dakar – najtrudniejsza od czasu, gdy przeniesiono go do Arabii Saudyjskiej – dobiegła końca, z sukcesem dla nowych zespołów IVECO.

Kierowcy wyśmienicie zaliczyli próbę ekstremalnej wytrzymałości i pokonali liczącą ponad 8500 kilometrów trasę przez pełne niebezpieczeństw piaszczyste pustkowia. Startujący w Dakarze już po raz czwarty Janus van Kasteren jr wykorzystał swoje doświadczenie, utrzymując jednolite świetne tempo. Kilkukrotnie stawał na podium, w tym na najwyższym jego stopniu w klasyfikacji finałowej. Weteran i legenda Dakaru, Martin van den Brink, ukończył rajd na trzecim miejscu. Imponująco dobrze radził sobie także jego syn, Mitchel van den Brink, który na poszczególnych etapach rajdu kilkukrotnie zajmował drugie miejsca i został najmłodszym zwycięzcą odcinka specjalnego w szóstym etapie. W ostatecznej klasyfikacji był czwarty.

Obydwie załogi zaliczyły udany start w prologu, zapewniając sobie świetne miejsca w kolejce startowej przed pierwszym etapem. Zawodnicy rywalizowali pojazdami ciężarowymi IVECO Powerstar z opracowanymi specjalnie przez FPT Industrial silnikami Cursor 13. Niestety Vick Versteijnen musiał wycofać się z rywalizacji czwartego dnia rajdu. Trzy pozostałe załogi walczyły dalej w upale i deszczu na pustyni, zdobywając miejsca na podium po każdym etapie.

Fabio Santiago, dyrektor ds. marketingu i rozwoju produktów w dziale pojazdów ciężarowych IVECO, powiedział: Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych przez nasze zespoły i samochody IVECO Powerstar, chociaż radość ze zwycięstwa przyćmiewa smutny wypadek w czasie dziewiątego etapu. Kierujemy nasze myśli ku wszystkim, których dotyczy ta tragedia i solidaryzujemy się z nimi w cierpieniu. Musimy jednak wyrazić wdzięczność naszym kierowcom, którzy nie oszczędzali ani siebie, ani pojazdów, uzyskując fantastyczne osiągi w najtrudniejszej z saudyjskich edycji rajdu Dakar. Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich naszych załóg, które podjęły to wyzwanie, okazując wytrwałość i determinację w prezentowaniu możliwości zwycięskich ciężarówek.

 

KLASYFIKACJA OGÓLNA – DAKAR 2023

Janus van Kasteren jr – zwycięzca

Martin van den Brink – trzecie miejsce

Mitchel van den Brink – czwarte miejsce

 

ZAŁOGI BOSS MACHINERY TEAM DE ROOY IVECO

nr 502 – Janus van Kasteren jr, Marcel Snijders, Darek Rodewald

nr 504 – Vick Versteijnen, Teun Van Dal, Andreas Van Der Sande

ZAŁOGI EUROL TEAM DE ROOY IVECO

nr 511 – Mitchel van den Brink, Moises Torrallardona, Jarno Van De Pol

nr 506 – Martin van den Brink, Rijk Mouw, Erik Kofman

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE