Webasto-nagroda Plus X 2015

Panoramiczny dach firmy Webasto, pochłaniający podczerwień, otrzymał nagrodę Plus X 2015. Produkt Webasto został doceniony przez jury w kategoriach Innowacji oraz Wysokiej Jakości.

 

Plus X Award to międzynarodowy konkurs wyróżniający najlepsze produkty i rozwiązania w obszarze nowych technologii, sportu oraz stylu życia. W jury zasiadają cieszący się najwyższym uznaniem niezależni eksperci oraz przedstawiciele mediów. Komisja konkursowa poddaje ocenie produkty i rozwiązania w kategoriach: Innowacja, Design, Wysoka Jakość, Przyjazność dla Użytkownika, Ekologia, Funkcjonalność i Ergonomia.

Nagrodzone panoramiczne dachy Webasto wykonane są z lekkiego tworzywa sztucznego, poliwęglanu (Makrolon® wyprodukowany przez Bayer MaterialScience). Jedną z podstawowych zalet systemu dachowego jest jego zdolność do pochłaniania energii słonecznej, co zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza samochodu. Zdolność pochłaniania podczerwieni jest również korzystna pod względem ekologicznym. Mniejsze nagrzewanie się wnętrza auta zmniejsza konieczność używania klimatyzacji, a to z kolei obniża spalanie paliwa.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE