Nagrodzony Shell Rimula R7

Olej silnikowy Shell Rimula R7 został wyróżniony w prestiżowym plebiscycie Fleet Derby 2022.

Paliwooszczędny olej silnikowy long life najnowszej generacji otrzymał nagrodę we flotowej podkategorii „Paliwa, oleje”. Statuetka dla Shell Rimula R7 to jedna z trzech nagród, jakie w tegorocznym plebiscycie zdobył Shell.

Fleet Derby 2022 to jedenasta edycja znanego w branży plebiscytu, w którym wybierane są najlepsze produkty i usługi kształtujące rynek flotowy oraz mające realny wpływ na rozwój branży motoryzacyjnej, leasingowej i flotowej.

Produkt Shell po raz drugi z rzędu zwyciężył w plebiscycie w podkategorii „Paliwa, oleje”. Nagroda przypadła wysokowydajnemu olejowi nowej generacji do samochodów ciężarowych – Shell Rimula R7. Oleje z tej gamy są w pełni syntetyczne i zostały opracowane głównie z myślą o nowoczesnych silnikach wiodących producentów OEM. Ich stosowanie zapewnia niską emisję, obniżenie kosztów eksploatacji i oszczędność paliwa[1]. Oleje Shell Rimula R7 są również neutralne emisyjnie na wszystkich etapach swojego cyklu życia[2].

Cieszę się, że po ubiegłorocznym sukcesie, ponownie zdobywamy statuetkę w tej kategorii. Eksperci Shell biorą czynny udział w procesach projektowania silników do ciężarówek i przewodzą rozwojowi nowoczesnych olejów silnikowych. Wynikiem tych działań są produkty zapewniające znakomitą ochronę i oszczędność paliwa oraz pozwalające wykorzystać pełną moc współczesnych jednostek napędowych. Jednocześnie stosowanie olejów silnikowych Shell Rimula R7 to również troska o środowisko naturalne. Wyróżnienie w plebiscycie Fleet Derby potwierdza, że Shell Rimula R7 jest doskonałym rozwiązaniem dla branży flotowej

– mówi Ewa Wieremiejczuk, Lubricants Marketing Manager w Shell Polska.

W innej flotowej podkategorii, „Zerowy bilans CO2”, wyróżniony został inny olej silnikowy Shell - neutralny emisyjnie olej silnikowy Shell Helix Ultra 0W[3]. Oprócz neutralności emisyjnej, oleje Shell Helix Ultra 0W oferują znakomite parametry i długotrwałą ochronę silnika samochodu.

Trzecim z nagrodzonych w plebiscycie rozwiązań Shell jest karta flotowa Shell Card EV, którą można płacić za ładowanie aut elektrycznych i hybrydowych oraz korzystać z pełnej gamy usług paliwowych i pozapaliwowych. Karta okazała się najlepsza w kategorii „Ładowarki i sieci ładowania - Charge Service Solutions”.

W tym roku do Fleet Derby przyjęto aż 163 zgłoszenia w 9 kategoriach i 37 podkategoriach. W plebiscycie oddano 240 000 potwierdzonych głosów. Głosowali m.in. fleet managerowie, osoby odpowiedzialne za politykę samochodową, zakupową i finansową w firmach, co tylko zwiększa wartość przyznanych nagród.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE