Uta listopad

loga na www miedzy banery

1150x300 Mercedes

loga na www miedzy banerybp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

Prometeon luty

Oleje Klimowicz banner

loga na www miedzy banery

Kaessbohrerloga na www miedzy banery

Oleje Klimowicz banner 2

MAN dla Starachowic

30 marca miało miejsce uroczyste przekazanie 20 nowych, ekologicznych i nowoczesnych autobusów firmy MAN dla Starachowic.

Starachowice, przy wsparciu środków unijnych, zakupiły 20 sztuk fabrycznie nowych ekologicznych autobusów MAN zasilanych gazem ziemnym CNG. To modele Lion`s City 12 G z silnikami MAN E1856 LOH Euro 6 o pojemności 9,5 l i mocy 206 kW (280 KM). Dodatkowo wyposażone w system EfficientHybrid, który poprawi ich wyniki eksploatacyjne.

Wszystkie autobusy wyprodukowane zostały w Polsce w zakładzie MAN Bus Starachowice.

"To autobusy ekologiczne o napędzie gazowym, wyposażone dodatkowo w moduł hybrydowy, co przyczyni się do tego, że będą zużywały mniej energii. A to wpłynie na wartość ekologiczną i ekonomiczną. Pojazdy zawierają także pełne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych" – zaznaczyła Małgorzata Durda, dyrektor ds. produktu i sprzedaży autobusów w MAN Truck & Bus Polska.

Od 1 kwietnia władze Starachowic wprowadzają bezpłatną komunikację dla mieszkańców miasta. Przekazane autobusy marki MAN dodatkowo podkreślą nowy rozdział w historii starachowickiej komunikacji.

"To historyczna chwila dla naszego miasta i kolejny ważny etap wprowadzanych przez nas zmian. W Starachowicach realizujemy szereg inwestycji, które zmierzają do tego, by transport publiczny zyskał nowe oblicze" – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Starachowic Marek Materek. Jego zdaniem takie rozwiązanie przyczyni się do wzrostu popularności transportu zbiorowego oraz zmniejszenia liczby pojazdów poruszających się po mieście.

„Jestem dumna, że nasze autobusy będą elementem komunikacyjnej rewolucji w Starachowicach i razem sprawimy, że transport publiczny stanie się modny w tym mieście. Przede wszystkim z korzyścią dla samych mieszkańców, z których wielu jest zatrudnionych w fabryce MAN Bus, która wyprodukowała te nowoczesne autobusy. Starachowice dla Starachowic – dodała Małgorzata Durda.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE