Przejmuje hiszpańskiego producenta

Bardzo cieszymy się z dołączenia do Grupy Wielton, jednego z najsilniejszych graczy na rynku producentów naczep i przyczep w Europie.

Transakcja to dla Guillén szansa działania w dużej, międzynarodowej organizacji, możliwość rozwoju oferty produktowej i silniejsza pozycja zakupowa przy pozyskiwaniu surowców i komponentów. Doceniamy także możliwość dalszego rozwoju marki Guillén, która powstała jako firma rodzinna ponad 125 lat temu  – dodaje Jose Luis Guillén, Dyrektor Generalny Grupy  Guillén.

Grupa Wielton, poprzez strategię multibrandu, koncentruje się na wspieraniu tworzących ją lokalnych marek, przy jednoczesnym rozwoju synergii na poziomach: produktowym, produkcyjnym, sprzedażowym i kosztowym. Pozwala to zwiększać potencjał poszczególnych spółek i umacniać rynkową pozycję Grupy Wielton, przy jednoczesnym zachowaniu unikalnego charakteru każdej z marek Grupy. Przyjęta strategia zostanie zachowana w przypadku spółki Guillén, która po dołączeniu do Grupy Wielton będzie kontynuowała swoją działalność pod dotychczasową nazwą. Za przeprowadzenie integracji odpowiedzialny będzie Jose Luis Guillén, dotychczasowy współwłaściciel i Dyrektor Generalny Grupy Guillén.

 

T&M nr 1/2022

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE