Uta listopad

loga na www miedzy banery

750x200

loga na www miedzy banery

MTU Promo Q3 23 1170x150 TM

loga na www miedzy banery

truck digital ad 1175042624 web PL PL v12x

loga na www miedzy banery

1170x150 1

wstwka TM

K BANNER 1150X150 PL

Trudny, ale udany rok

Półwiecze wyprodukowania pierwszego pojazdu użytkowego w Werlte, ćwierćwiecze Cool Linera, jak również milionowa naczepa

– to „specjalne” rocznice i wydarzenia, które  w 2021 r. miały miejsce w firmie Krone. Ponadto miniony rok przyniósł szereg innowacji, które Krone udało się z powodzeniem wprowadzić na rynek.

         Pomimo wielu pozytywnych aspektów, rok 2021 wielu będzie kojarzył się z poważnymi skutkami pandemii koronawirusa. To z kolei generuje wyzwania na przyszłość. - Zmiany cen i dostępność materiałów na rynku stale stanowią wyzwanie. Jednak Krone jest i pozostanie niezawodnym partnerem dla klientów. Nasz portfel zamówień sięga już 2023 r. Obecnie badamy wszystkie możliwości dalszego zwiększenia naszych zdolności w nowym roku – mówi Bernhard Brüggen, dyrektor generalny, Krone Commercial Vehicle Group.

         Rok 2021 rozpoczął się w Krone wprowadzeniem na terenie całej Europy nowej marki części zamiennych - Krone Trusted, która została dobrze przyjęta przez rynek. Wszystkie części zamienne Krone Trusted są dostępne w sklepie internetowym.

         W segmencie pojazdów, firma Krone zaprezentowała nową generację naczep Mega Liner. Solidna podstawa, innowacyjne detale i masa własna poniżej 6,5 t – to tylko niektóre z argumentów decydujących o uznaniu jakie produkt zdobył u odbiorców.

Nowością 2021 jest też naczepa kontenerowa Krone Box Liner eLTU 40. To wszechstronny pojazd, który można łatwo przystosować do transportu jednego lub dwóch kontenerów 20- stopowych, kontenera 40' lub 45'. Kolejną innowacją jest jednostka telematyczna Krone Smart Collect Solar, która działa autonomicznie i bezobsługowo dzięki zintegrowanemu panelowi słonecznemu.

         Oficjalną inaugurację miała w ubr.  Future Lab w Lingen. Dzięki innowacyjnym technologiom i bogatym cyklom testowym można w Future Lab badać najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, a także prototypowe produkty, nierzadko znacząco przyspieszając ich wejście na rynek.

         Istotnym wydarzeniem ubiegłego roku było też strategiczne partnerstwo Trailer Dynamics i Krone w rozwoju zelektryfikowanego pojazdu eMega Liner. Już podczas pierwszych jazd testowych prototyp nowej generacji pojazdów był w stanie osiągnąć redukcję emisji oleju napędowego i dwutlenku węgla o ponad jedna piątą. Krone eMega Liner to przyszłość, która ma szanse materializować się już w 2022 r.

– Kładziemy  nacisk szczególnie na IAA Transportation, który odbędzie się we wrześniu w Hanowerze. Przedstawimy nasze wybiegające w przyszłość innowacje w zakresie cyfryzacji, elektryfikacji i zrównoważonego rozwoju na dużą skalę i już nie możemy się doczekać bezpośredniego spotkania  z naszymi klientami- mówi dr Frank Albers, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu, Krone.

 

T&M nr 1/2022

Tekst: Michał Jurczak

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE