Trudny, ale udany rok

Półwiecze wyprodukowania pierwszego pojazdu użytkowego w Werlte, ćwierćwiecze Cool Linera, jak również milionowa naczepa

– to „specjalne” rocznice i wydarzenia, które  w 2021 r. miały miejsce w firmie Krone. Ponadto miniony rok przyniósł szereg innowacji, które Krone udało się z powodzeniem wprowadzić na rynek.

         Pomimo wielu pozytywnych aspektów, rok 2021 wielu będzie kojarzył się z poważnymi skutkami pandemii koronawirusa. To z kolei generuje wyzwania na przyszłość. - Zmiany cen i dostępność materiałów na rynku stale stanowią wyzwanie. Jednak Krone jest i pozostanie niezawodnym partnerem dla klientów. Nasz portfel zamówień sięga już 2023 r. Obecnie badamy wszystkie możliwości dalszego zwiększenia naszych zdolności w nowym roku – mówi Bernhard Brüggen, dyrektor generalny, Krone Commercial Vehicle Group.

         Rok 2021 rozpoczął się w Krone wprowadzeniem na terenie całej Europy nowej marki części zamiennych - Krone Trusted, która została dobrze przyjęta przez rynek. Wszystkie części zamienne Krone Trusted są dostępne w sklepie internetowym.

         W segmencie pojazdów, firma Krone zaprezentowała nową generację naczep Mega Liner. Solidna podstawa, innowacyjne detale i masa własna poniżej 6,5 t – to tylko niektóre z argumentów decydujących o uznaniu jakie produkt zdobył u odbiorców.

Nowością 2021 jest też naczepa kontenerowa Krone Box Liner eLTU 40. To wszechstronny pojazd, który można łatwo przystosować do transportu jednego lub dwóch kontenerów 20- stopowych, kontenera 40' lub 45'. Kolejną innowacją jest jednostka telematyczna Krone Smart Collect Solar, która działa autonomicznie i bezobsługowo dzięki zintegrowanemu panelowi słonecznemu.

         Oficjalną inaugurację miała w ubr.  Future Lab w Lingen. Dzięki innowacyjnym technologiom i bogatym cyklom testowym można w Future Lab badać najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, a także prototypowe produkty, nierzadko znacząco przyspieszając ich wejście na rynek.

         Istotnym wydarzeniem ubiegłego roku było też strategiczne partnerstwo Trailer Dynamics i Krone w rozwoju zelektryfikowanego pojazdu eMega Liner. Już podczas pierwszych jazd testowych prototyp nowej generacji pojazdów był w stanie osiągnąć redukcję emisji oleju napędowego i dwutlenku węgla o ponad jedna piątą. Krone eMega Liner to przyszłość, która ma szanse materializować się już w 2022 r.

– Kładziemy  nacisk szczególnie na IAA Transportation, który odbędzie się we wrześniu w Hanowerze. Przedstawimy nasze wybiegające w przyszłość innowacje w zakresie cyfryzacji, elektryfikacji i zrównoważonego rozwoju na dużą skalę i już nie możemy się doczekać bezpośredniego spotkania  z naszymi klientami- mówi dr Frank Albers, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu, Krone.

 

T&M nr 1/2022

Tekst: Michał Jurczak

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE