UTA UTA One Banner PL 1170x150

MTU Promo Q3 22 1170x150 TM

DKV CARD akceptowana za e-TOLL

Od 4 października można wybrać kartę paliwową DKV jako metodę rozliczania opłat drogowych e-TOLL.

DKV top

To ważna zmiana, bo DKV CARD zwiększa bezpieczeństwo i wygodę uiszczania tych opłat: umożliwia automatyczne doładowania konta e-TOLL, a płatności sprowadza do jednej faktury raz na kilka tygodni.

Do tej pory płatności w e-TOLL można było realizować dwiema drogami: używając boxów EETS od DKV Mobility (automatycznie) lub też wybierając na swoim koncie e-TOLL metody: Mastercard, Visa lub Blik. Przy tych ostatnich, każdej transakcji należało dokonywać odrębnie, pilnując przy tym stanu środków w systemie e-TOLL. Było to więc rozwiązanie uciążliwe, czasochłonne i przede wszystkim mało bezpieczne, bo groziło karami w przypadku braku zarejestrowania transferu na czas. Teraz wybór zwiększył się możliwość zapłaty kartą paliwową. Co to zmienia?

Do tej pory płatności w e-TOLL można było realizować dwiema

„Dzięki dodaniu jako metody płatności karty DKV, skokowo wręcz podnosimy wygodę rozliczania nowych opłat drogowych” – mówi Michał Bałakier, dyrektor generalny DKV Mobility. Po zalogowaniu na koncie klienta e-TOLL lub w aplikacji, należy określić kwotę doładowania, a następnie wskazać DKV CARD. Wówczas konto przewoźnika naładuje się daną kwotą, a następnie – po wykorzystaniu środków – system będzie automatycznie pobierać fundusze na kolejne doładowania prosto z rachunku DKV. Właściciel karty będzie mógł natomiast rozliczać należności za e-TOLL w zbiorczych fakturach od operatora karty paliwowej, czyli raz na kilka tygodni.

 

„Tym samym, zdejmujemy z barków klientów problem, jakim jest pilnowanie rozliczeń z e-TOLL” – tłumaczy Michał Bałakier.

Za pomocą DKV CARD mogą się dziś rozliczać zarówno użytkownicy aplikacji mobilnej e-TOLL, posiadacze urządzeń ZSL, jak i klienci DKV chcący doładować swoje konto w POS (punktach obsługi klienta).

DKV middleDla ciężarowych i osobowych

W relacjach z e-TOLL, karta paliwowa to pierwsze rozwiązanie, które wspomaga na równi profesjonalnych przewoźników, jak i użytkowników osobowych aut firmowych. Samochody osobowe korzystają dzisiaj z aplikacji e-TOLL, która wymusza indywidualne regulowanie płatności. Teraz, dzięki akceptacji karty paliwowej DKV, kierowcy będą mogli zautomatyzować swoje rozliczenia i zapewnić wygodne fakturowanie.

Wpłynie to na łatwiejsze prowadzenie biznesu, bo przy pomocy jednej karty paliwowej przedsiębiorca będzie mógł zapłacić za: paliwo, opłaty drogowe, akcesoria, warsztaty, myjnie, parkingi czy akcesoria na stacjach. A tym samym, wliczyć sobie w koszty prowadzenia działalności wszystkie powyższe pozycje – co w przypadku rozdrobnionych płatności bardzo rzadko ma miejsce.

 

EETS działa od miesiąca

Karta paliwowa to już druga metoda rozliczeń oferowana przez DKV Mobility w systemie e-Toll. Pierwszą były akceptowane międzynarodowo uniwersalne urządzenia EETS, z których korzysta transport profesjonalny.

„Już od września klienci, którzy zdeklarowali chęć regulowania opłat poprzez urządzenia DKV BOX EUROPE, mogą przy ich pomocy obsługiwać e-TOLL. Automatycznie i bez konieczności odrębnego rejestrowania się w polskim systemie” – mówi Michał Bałakier.

Priorytetem dla DKV Mobility jest teraz jak najszybsze zaoferowanie wszystkim użytkownikom polskich dróg dużej puli nowych urządzeń o takiej właśnie funkcjonalności. Chodzi o to, by naliczanie myta było bezobsługowe oraz bez konieczności rejestracji do systemu opłat drogowych w Polsce poprzez stronę czy aplikację e-TOLL. DKV informuje, że zamówienia na kolejne dostawy zostały już złożone i dołoży starań, aby wszyscy zainteresowani mogli przestawić się już wkrótce na profesjonalne, szeroko akceptowane boxy OBU (a ang. on-board unit).

 

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE