Rozwiązania filtracyjne

Przewodzimy w świecie filtracji, czyniąc naszą planetę czystszym miejscem” to misja, w myśl której firma Hengst nieustannie rozwija linię produktów do przyjaznych dla środowiska koncepcyjnych napędów przyszłości.

W dniach 14-15 września 2021 roku na konferencji f-cell w Stuttgarcie Hengst po raz pierwszy zaprezentował rozwiązania filtracyjne dla ogniw paliwowych.

 

Skomplikowane zadania filtracyjne to nasza codzienność

Ogniwo paliwowe to kluczowa technologia dla zrównoważonego wytwarzania energii. „Rozwiązywanie złożonych, związanych z filtracją cieczy i gazów problemów jest dla nas codziennością.” — wyjaśnia Mathias Diekjakobs, kierownik produktu ds. filtracji ogniw paliwowych i zarządzania płynami — „Siła Hengst polega na innowacyjnym myśleniu i łączeniu poszczególnych aspektów w spójny system. Dzięki temu z powodzeniem wychodzimy naprzeciw konkretnym wyzwaniom z zakresu ogniw paliwowych.”

 

Właściwe rozwiązanie każdego problemu

Dzięki trzem rozwiązaniom filtracyjnym firma Hengst opracowała doskonałe wsparcie dla ogniwa paliwowego: filtr katodowy, wymiennik jonowy i separator wody. Filtr katodowy zapewnia bezpieczną i zoptymalizowaną pod względem wydajności pracę układu ogniw paliwowych oraz skuteczną ochronę dla niezwykle wrażliwych na cząsteczki i szkodliwe gazy elementów ogniwa paliwowego. To umożliwia uniknięcie niepożądanych osadów i uszkodzeń ogniwa. Ponadto, aby utrzymać przewodność elektryczną w medium chłodzącym na jak najniższym poziomie, firma Hengst opracowała skuteczny wymiennik jonowy, który gwarantuje odporną na zwarcia pracę systemu. Hengst oferuje również rozwiązania w zakresie separacji ciekłej wody na drodze wodoru i powietrza ogniwa paliwowego. Skuteczna separacja wody zapewnia zwiększoną wydajność filtracyjną oraz chroni elementy układu ogniw paliwowych.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE