TRANSEXPO – w końcu się uda!

- Przy tej liczbie zakażeń nie przewidujemy zmian w restrykcjach - poinformował minister Adam Niedzielski na konferencji prasowej w Kielcach, która odbyła się 27 września.

Oznacza to, że organizacja Targów TRANSEXPO nie jest zagrożona.

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO odbywające się co dwa lata jesienią
w kieleckim ośrodku targowym, to jedno z najbardziej „pokrzywdzonych” w wyniku pandemii wydarzeń. Mimo chęci wystawców i pełnej mobilizacji Targów Kielce były kilkukrotnie przekładane. Początek targowej jesieni w Kielcach pokazuje jednak, że tym razem TRANSEXPO się odbędzie. Przypomnijmy, że obecne obostrzenia określają, że podczas wydarzenia targowego na jedną niezaszczepioną osobę musi przypadać 10 mkw., osoby zaszczepione nie są objęte żadnym reżimem.
I zgodnie z takimi zaleceniami od początku września kielecki ośrodek tętni życiem.

Targi Kielce rozpoczęły targową jesień mocnym uderzeniem – Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odwiedziło 11 tysięcy zwiedzających z całego świata. Weekend po MSPO należał Targów Lotniczych, a od 15 września hale kieleckiego ośrodka zapełniły się instalacjami za sprawą Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS. Kalendarz kieleckiego ośrodka na wrzesień i październik jest całkowicie zapełniony. Zaraz po Targach EXPO-GAS odbyło się jednodniowe FORUM KIELCE BIKE-EXPO. A w kolejnym tygodniu Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, zaraz po nich Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej
i Dewocjonaliów SACROEXPO oraz Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS' TIME. Wydarzenia, które już się zakończyły wyraźnie pokazują, jak bardzo przedsiębiorcom brakowało spotkań. Wystawcy każdej z branż podkreślają, że wydarzenia targowe to najlepsze miejsce do nawiązywania kontaktów bezpośrednich, a pandemia tylko to udowodniła.

- Od niemal dwóch lat jesteśmy na bieżąco nie tylko z trendami w branży, cały czas analizujemy także sytuację epidemiologiczną i staramy się błyskawicznie wyciągać wnioski – mówi Anna Gąszcz, dyrektor projektu TRANSEXPO. – Ta jesień pozwala nam myśleć nieco optymistycznie, ponieważ nie ma zapowiedzi lockdownu, a nasze wydarzenia udowodniły, że organizacja targów jest po prostu bezpieczna – dodaje.

Do tegorocznej edycji Targów TRANSEXO zgłosiło się już niemal 60 firm z Polski, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Rynkowi potentaci szykują premiery oraz ciekawe prezentacje. W październiku będzie można zapoznać się z ofertą producentów, między innymi: Autosan, Man Truck&Bus Polska, Solaris Bus&Coach czy Volvo Polska. Wystawę współorganizuje Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. Merytoryczne wsparcie dostarczają natomiast: Polskie Stowarzyszenie Przewoźników Autokarowych, Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Zapraszamy do Targów Kielce od 27 do 29 października 2021 roku.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE