Wielton na fali wzrostu

Wzrostowy trend sprzedaży przyczep i naczep utrzymał się w maju, który był kolejnym dobrym miesiącem z rzędu dla całej branży.

Nie tylko wyniki rok do roku, ale także porównanie następujących po sobie miesięcy pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Czołowy polski producent, firma Wielton, zamyka maj ze wzrostem 323% (porównanie rok do roku) i stawia kolejny pewny krok w kierunku realizacji założonych celów rocznych.

Zrealizowane inwestycje, przeprowadzone prace modernizacyjne i poprawiona efektywność produkcji poczynione w ubiegłym roku przynoszą dzisiaj wymierne rezultaty. Dla firmy Wielton S.A. maj okazał się kolejnym miesiącem wzrostów ze znaczącym odbiciem względem analogicznego okresu w roku poprzednim. Spółka weszła w 2021 rok z ambitnymi planami i jasno określonymi celami, dążąc do 44% wzrostu rok do roku. Wielton plan ten zamierza osiągnąć w stabilny i zrównoważony sposób.

„Comiesięczne dane publikowane przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego są swoistym barometrem dla nas. Prezentują kondycję branży transportowej, która obecnie jest bardzo dobra. To także cenne źródło informacji na temat obserwowanych trendów zakupowych. Po niezwykle trudnym 2020 roku z satysfakcją przyjmujemy znaczące wzrosty na rynku przyczep i naczep systematycznie odnotowywane w roku bieżącym. Cieszymy się, że firmy transportowe coraz odważniej patrzą w przyszłość, inwestując w nowy tabor. Oczywiście ożywienie branży przekłada się również na naszą działalność. W maju odnotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży, dzięki czemu Wielton stabilnie utrzymuje swoją pozycję w czołówce producentów przyczep i naczep w naszym kraju”- tłumaczy Piotr Kuś, Dyrektor Generalny, Wiceprezes Zarządu Wielton S.A.

„Maj br. to kolejny miesiąc, w którym wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki. Odnotowaliśmy ponad trzykrotny wzrost liczby rejestracji nowych przyczep i naczep pow. 3,5t w stosunku do ubiegłego roku. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że aktualnie porównanie rok do roku  nie jest całkowicie miarodajne. Z tego powodu ważny i budujący jest dla nas kolejny wskaźnik, czyli zestawienie poziomu rejestracji miesiąc do miesiąca, w którym porównując dane z kwietnia i maja odnotowaliśmy wzrost na poziomie 1,7%. Co więcej, analizując wyniki trzech, czołowych producentów, tylko Wielton wypracował wynik dodatni. Utrzymaliśmy także pozycję lidera w rejestracji wywrotek. Doceniamy naszą stabilną pozycję i zaufanie klientów oraz aktywnie działamy, aby sprostać, a nawet wyprzedzić oczekiwania naszych klientów, co, jak pokazują dane, przynosi dobre rezultaty” – podsumowuje Piotr Kuś.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE