Krone na torze i nie tylko

W pobliżu Södertälje (Szwecja), a zatem miejscowości w której znajduje się siedziba i fabryka producenta ciężarówek Scania, działa od lat Centrum testowo-demonstracyjne.

To tam, nowe modele samochodów i ich elementy poddawane są surowym testom praktycznym. W testach ciągników siodłowych ważną rolę spełniają też naczepy marki Krone. 

         Cztery nowe naczepy Krone mają stałe miejsce we flocie testowej Scanii, a korzystają z nich klienci i goście z całego świata. Naczepy Krone wykorzystywane są zresztą nie tylko podczas jazd testowych na torze, ale również poza nim. Prezentacyjny ciągnik siodłowy Scania z naczepą Krone wyruszy niebawem w trasę po Europie, podczas której zostaną przeprowadzone testy prasowe i jazdy próbne z klientami.

         Seria testów ciągnika ma być bardzo rozbudowana, badane i poddawane ocenie mają być zwłaszcza wszystkie parametry aut związane z trwałością, jak również zużyciem paliwa i redukcją emisji CO2. W tym celu Krone dostarczy kolejną, specjalnie wyposażoną naczepę z rodziny Dry Liner. To znane ze swej wyjątkowej odporności naczepy furgonowe (stabilne podwozie wyposażono w ukośne wzmocnienia ramy, wytrzymuje nawet silne uderzenia w rampę). Dzięki elastycznym możliwościom wyposażenia nadwozie można dostosować do potrzeb klientów w wielu branżach.

 

T&M nr 5/2021

Tekst: Michał Jurczak

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE