Wielton 1170x150px

UTA wrzesień 1140x200

MTU Promo Q3 23 1170x150 TM

truck digital ad 1175042624 web PL PL v12x

Hengst filtry oe faded

PL 750x200 baner Busworld2023

„Profesjonalni kierowcy”

Wystartowała szósta edycja największej akcji społecznej w branży TSL – „Profesjonalni kierowcy”.

W ramach przedsięwzięcia młodzi kierowcy samochodów ciężarowych mają szansę bezpłatnie doskonalić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych instruktorów, przygotowując się do pracy w zawodzie. Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz podnoszenie kwalifikacji przyszłych pracowników branży transportowej. Partnerem akcji po raz kolejny została spółka Wielton S.A., wiodący producent naczep i przyczep w Europie.

W kwietniu br. rozpoczęła się szósta edycja akcji „Profesjonalni kierowcy”. Projekt został stworzony z myślą o poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz podnoszeniu kwalifikacji kierowców zawodowych. Organizatorzy liczą także na szeroką promocję zawodu kierowcy wśród młodzieży, kobiet i wszystkich osób, które mają prawo jazdy C+E, ale nie pracują w branży transportowej oraz myślących o zmianie swojej profesji. Działanie to jest niezwykle ważne w kontekście olbrzymich braków kierowców zawodowych w Polsce.

W akcję po raz kolejny zaangażował się Wielton S.A. Poprzez wsparcie projektu, Wielton chce pomagać w zwiększaniu bezpieczeństwa na drogach oraz podnosić prestiż zawodu kierowcy. Istotnym aspektem udziału w przedsięwzięciu jest także poprawa świadomości społeczeństwa dotycząca odpowiedzialności spoczywającej na kierowcach samochodów ciężarowych.

Szkolenia w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy” są całkowicie bezpłatne, a uczestnicy, pod okiem doświadczonych instruktorów, będą mogli poprawić swoje kwalifikacje. Podobnie jak w ubiegłym roku, część teoretyczna odbędzie się w formie szkoleń online, które tym razem podzielone zostały na siedem bloków tematycznych. Będą one dotyczyły m.in. jazdy bezpiecznej i defensywnej, czy przygotowania samochodu do załadunku i rozładunku. Dodatkowo, kursanci wezmą udział w szkoleniach praktycznych. Kurs daje szansę na uzyskanie certyfikatu „Profesjonalnego kierowcy”, potwierdzającego przygotowanie do zawodu. Zapisy na zajęcia już ruszyły i są dostępne na stronie https://www.profesjonalni-kierowcy.pl.

–  Bezpieczeństwo i odpowiedzialność branżowa mają dla nas priorytetowe znaczenie. Stanowią podstawę naszej strategii CSR i należą do kluczowych wartości w Wieltonie. Z tego powodu po raz kolejny zaangażowaliśmy się w promocję bezpieczeństwa związanego z transportem. Nie bez znaczenia jest dla nas także budowanie świadomości społecznej na temat odpowiedzialności spoczywającej na kierowcach zawodowych. Ich rola wzrosła jeszcze bardziej w czasach pandemii, gdy branża transportowa okazała się niezbędną do prawidłowego funkcjonowania ekosystemu gospodarczego. W tym kontekście mamy także nadzieję, że akcja „Profesjonalni kierowcy”, którą realizujemy we współpracy z naszymi partnerami, zachęci kolejne osoby do pracy w zawodzie kierowcy.komentuje Małgorzata Barańska, Dyrektor Marketingu i PR-u Wielton S.A.  

Akcja powstała z inicjatywy Volvo Trucks Polska i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Szóstą edycję akcji prócz Wieltonu wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Brokers, Phillips Poland, Continental, PKO Leasing i Ergo Hestia.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE