Najlepszy europejski dealer

DAF International Dealer of The Year to nagroda przyznawana europejskim przedstawicielom marki od 2017 r.

Oprócz wyróżnienia w klasyfikacji generalnej, z grona ponad 300 przedstawicieli DAF wyłania także laureatów w poszczególnych kategoriach. Jedną z nich jest sprzedaż pojazdów używanych. W 2021 roku te prestiżową nagrodę zdobyła Grupa DBK.

Sprzedaż używanych pojazdów ciężarowych i dostawczych od wielu lat jest ważną częścią kompleksowego wachlarza usług oferowanych przez Grupę DBK – lidera polskiego rynku TSL. Sprzedaż prowadzona jest z wykorzystaniem najszerszej w kraju sieci sprzedaży liczącej 24 punkty, a także za pośrednictwem Giełdy Grupy DBK – autorskiej platformy zakupowej, która powstała z myślą o wszystkich przedsiębiorcach zainteresowanych sprawdzonym pojazdem z drugiej ręki.

Grupa DBK została doceniona za zaangażowanie i skupienie na oczekiwaniach klientów oraz proces sprzedaży ukierunkowany na znalezienie narzędzia najlepiej dopasowanego do potrzeb danej firmy. - Grupa DBK znakomicie realizuje te zadania, gwarantując kupującemu maksymalny możliwy zwrot z poczynionej inwestycji – ocenił Gerrit-Jan Bas, dyrektor zarządzający PACCAR Financial Europe.

– Od lat rozwijamy sprzedaż i ofertę pojazdów używanych, co mocno zaprocentowało w 2020 roku. W branży TSL trudno być pewnym czegokolwiek, ale poprzedni rok jeszcze mocniej zachwiał planami wielu przedsiębiorców. W tej sytuacji więcej firm realizowało swoje zadania, sięgając po używane ciężarówki, a my byliśmy na to gotowi, mając w ciągłej ofercie ponad 500 pojazdów oraz cały wachlarz usług oferowanych w ramach Grupy DBK. Dla naszych klientów ważne jest to, że używany DAF z Grupy DBK to pewny produkt. Rocznie sprzedajemy 1600-1700 używanych ciężarówek, w zeszłym roku ta liczba znacznie przekroczyła 2000. To świadczy o tym, że przedsiębiorcy nam ufają i do nas wracają. Trudno o lepszą rekomendację, a nagroda jest potwierdzeniem naszych kompetencji – stwierdził Krzysztof Sobieski, dyrektor pionu sprzedaży pojazdów używanych w Grupie DBK.

W tym roku Grupa DBK obchodzi 25-lecie działalności. Historia założonej w Olsztynie firmy zaczęła się właśnie od sprzedaży ciężarówek z Eindhoven.

Wyróżnienia dla polskich dealerów to sukces wielowątkowy. Świadczą o dojrzałości naszego rynku oraz wysokim poziomie całej sieci w naszym kraju. Nagroda dla jednego dealera to także nobilitacja dla pozostałych. Bez ich współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji nie mielibyśmy tak dobrych wyników – podsumował Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE