Wielton 1170x150px

UTA wrzesień 1140x200

MTU Promo Q3 23 1170x150 TM

truck digital ad 1175042624 web PL PL v12x

Hengst filtry oe faded

PL 750x200 baner Busworld2023

FUSO eCanter Daimler Trucks

FUSO – japońska spółka córka Daimler Trucks i jeden z wiodących azjatyckich producentów pojazdów użytkowych – dostarczyła trzy lekkie ciężarówki FUSO eCanter z napędem elektrycznym firmie IKEA Japan K.K.

Ta japońska spółka zależna szwedzkiego koncernu meblowego IKEA jest pierwszą firmą z branży wyposażenia wnętrz, która w swojej flocie eksploatuje eCantera. Dwa takie pojazdy należą bezpośrednio do japońskiej IKEA, a kolejny jest eksploatowany przez jej dostawcę – firmę SG Moving Co., Ltd. W Niemczech od roku 2017 Grupa Rhenus użytkuje trzy inne FUSO eCantery do realizacji dostaw mebli IKEA w Berlinie.

IKEA Japan angażuje się w działania na rzecz ochrony i rewitalizacji środowiska, mające pozytywny wpływ na ludzi, społeczeństwo i planetę. Po pierwsze IKEA postawiła sobie za cel zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, wynikających ze zużycia energii, o 80% do 2030 roku. Po drugie firma dąży do tego, aby do 2025 roku zapewnić dostawę mebli za pomocą floty składającej się wyłącznie z pojazdów elektrycznych. Pierwszym krokiem IKEA w kierunku zrównoważonego transportu jest włączenie do własnej floty dostawczej lokalnie bezemisyjnych ciężarówek eCanter. Jeden z trzech pojazdów w rejonie Tokio będzie wykorzystywany do transportu produktów pomiędzy sklepami IKEA Kohoku i IKEA Harajuku, natomiast dwa pozostałe będą dostarczać meble bezpośrednio do domów klientów.

100-kilometrowy zasięg pojazdu o masie 7,49 tony bezpiecznie zaspokaja potrzeby klientów w miejskim transporcie dystrybucyjnym. eCanter, realizujący dostawy pomiędzy IKEA Kohoku i IKEA Harajuku, pokonuje między tymi sklepami średnio około 50 km dziennie w obie strony. W przypadkach, gdy pojazd rozpoczyna swą pracę wcześnie rano i odbywa dwa przejazdy w obie strony, jego łączny przebieg wynosi 100 km, co dowodzi, że może z powodzeniem wykorzystać cały swój zasięg.

Jako pionier w segmencie samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym, FUSO dąży do przyspieszenia elektryfikacji i lokalnej bezemisyjności transportu w branży pojazdów użytkowych. Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Daimler Trucks, FUSO wyznacza przyszłościowy kierunek rozwoju branży pojazdów użytkowych i dąży do tego, aby najpóźniej do roku 2039 wszystkie nowe pojazdy sprzedawane na rynkach triady (w Europie, Ameryce Północnej i Japonii) były podczas jazdy („tank-to-wheel”) neutralne pod względem emisji CO2. eCanter odgrywa tu istotną rolę, ponieważ dążenie do neutralności klimatycznej transportu zwiększa dynamikę działań rządów w Japonii i poza nią. W Japonii klienci użytkują na co dzień ponad 60 całkowicie elektrycznych FUSO eCanterów, a globalna flota tych lekkich ciężarówek przekroczyła już liczbę 200 pojazdów. Sukcesywnie realizowane są kolejne dostawy pojazdu do klientów. W ten sposób FUSO stale wspiera swoich klientów w szeregu branż w przechodzeniu na zrównoważone rozwiązania transportowe.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE