Pozkrone

Omega Pilzno Godawski & Godawski od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w transporcie, spedycji i usługach logistycznych oferując przewozy międzynarodowe i krajowe naczepami standardowymi, zestawami, kontenerami, silosami oraz chłodniami oraz samochodami samowyładowczymi.

 

Zasięg działania obejmuje wszystkie kraje Europy, w tym także Turcję. Flotę stanowi prawie siedemset zestawów transportowych. Główna siedziba firmy mieści się w województwie podkarpackim w Pilźnie, z powodzeniem działają też oddziały w Zabrzu, Rzeszowie, Gdyni. Omega Pilzno zatrudnia obecnie ponad tysiąc osób. Równolatkiem Omegi Pilzno jest firma Pozkrone z Tarnowa Podgórnego pod Poznaniem. Od kilkunastu lat jest też wiodącym dostawcą naczep dla tego przewoźnika. - Od 13 lat jesteśmy klientem Pozkrone, korzystając z najwyższej jakości usług. Jako profesjonalna firma transportowa, prowadząca działalność w całej Europie stawiamy przede wszystkim na pojazdy wysokiej jakości, które posiadają dobrze rozbudowaną sieć serwisową, a firma Krone właśnie to nam oferuje. Co ważne, firma Pozkrone nigdy nas nie zawiodła, dlatego niezmiennie inwestujemy w pojazdy Krone – podkreśla Mariusz Godawski, współwłaściciel Omega Pilzno. W dniu 21 maja w Tarnowie Podgórnym odbyła się uroczystość przekazania 30-tysięcznego egzemplarza naczepy marki Krone sprzedanej w Polsce. Naczepa trafiła właśnie do Omega Pilzno, a w jej przekazaniu przyszłemu użytkownikowi uczestniczył Bernard Krone.

Jubileuszowy Cool Liner

Jubileuszowa naczepa to Cool Liner Duoplex Steel. To jeden ze „sztandarowych” produktów marki Krone. Posiada stabilne, ciągłe okładziny stalowe oraz wzmocniony zespół podłogowy wypełniony pianką. Zapewniać ma on optymalną izolację i dzięki rozwiązaniu kompletnego podwozia posiada wszelkie zalety konstrukcji z częściowym podwoziem lub konstrukcji bezpodwoziowej. Wewnątrz pojazdu zastosowano wzmocnione profile z metali lekkich, o zwiększonym przekroju na ścianie czołowej (lepsze prowadzenie powietrza). Wodoszczelne, ciągłe korytko podłogowe jest przyspawane bezpośrednio do listew odbojowych, a w tylnej części dodatkowo wzmocnione, by móc przyjmować duże obciążenia z wózka widłowego. Przelotowa rama przenosi wszystkie obciążenia wzdłużne, co ma ochraniać nadwozie w trakcie sprzęgania/ rozprzęgania pojazdu. Również podczas podjeżdżania do rampy przejmowane są siły pochodzące od podwozia. Trzyosiowa naczepa ma 13,3 m długości, rozstaw osi to 1,3 m. Masa własna naczepy (bez agregatu chłodniczego wynosi 7,6 t.

Potentat z Werlte

Krone należy do ścisłej czołówki europejskich producentów naczep. W fabryce w Werlte zatrudnionych jest obecnie ponad 900 osób, na powierzchni 87 ha powstaje rocznie ok. 25 tys. pojazdów. Oferta obejmuje naczepy plandekowe, furgonowe, kontenerowe, systemy wymienne, przyczepy i zabudowy. Produkcję przyczep, a później naczep rozpoczęto na początku lat 70 tych ubiegłego wieku. Obecnie zakład w Werlte należy do największych fabryk naczep w Europie. Krone jest też niemal „etatowym” zdobywcą wielu prestiżowych laurów branżowych. Ostatnim z nich jest Image Award 2015, wyróżnienie w kategorii Przyczepy/Nadwozia. Wybór „Image Award 2015” oparty jest na ankiecie przeprowadzonej przez instytut badania rynku Kleffmann Group. W okresie od września do listopada ubiegłego roku na zlecenie magazynu VerkehrsRundschau przeprowadzono ankietę wśród ponad pięciuset, losowo wybranych szefów działu zakupów i członków kadry kierowniczej w firmach spedycyjnych oraz firmach prowadzących działalność przemysłową i handlową posiadających własną flotę pojazdów transportowych. W kategorii Przyczepy/Nadwozia oceniono łącznie 15 producentów. - Kilka lat temu doszliśmy do wniosku, że klienci coraz bardziej wymagają od nas, abyśmy oferowali kompletne usługi w zakresie naczep. Zareagowaliśmy na to, czego dowodem jest np. opracowana przez nas koncepcja All-in-Krone. Dzięki temu nasi klienci mogą teraz w jednym miejscu konsultować wszystkie kwestie dotyczące obsługi technicznej, konserwacji i części zamiennych. Najwyraźniej klienci doceniają tę rozbudowaną koncepcję serwisową i wzorową jakość pojazdów, co bardzo cieszy cały zespół Krone – mówi Bernard Krone.

(MJ)

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE