Actrosy w firmie MagTrans

Pierwsze 10 ciągników siodłowych Actros 1845 LS od połowy kwietnia 2015 ruszyło na europejskie trasy z logo firmy Magtrans z Buska-Zdroju. To początek współpracy.

 

W połowie kwietnia w podkrakowskiej Modlniczce odbyło się uroczyste przekazanie pierwszych Mercedesów, które już jeżdżą w barwach rodzinnej firmy, założonej przez Edwarda Magdziaka jeszcze w roku 1982 r. Dziś flota MAGTRANSu liczy ok. 200 zestawów, które można spotkać na trasach całej Europy, od Hiszpanii, przez Francję, Niemcy, kraje Beneluksu aż po kraje południa kontynentu. Pierwsze firmowe pojazdy ruszyły już w 1989 r., trudno o większe doświadczenia związane z transportem. Około połowy wolumenu przewożonych towarów stanowią materiały budowlane – stal, cement, płyty OSB, drewno czy glina, połowa to inne produkty, które nadają się do przewozu na naczepach z plandekami.

 

Piotr Magdziak zapowiada, że partia 10 nowych Actrosów to dopiero początek mający potwierdzić słuszność wyboru. W 2016 r. firmę czeka wymiana części floty, negocjacje dotyczące wynajmu kolejnych pojazdów wraz z pełnymi kontraktami serwisowymi już trwają.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE