OTOMOTO Profi

 

Serwis oferuje sprzedawcom i poszukującym innowacyjne technologie analizy wartości pojazdów i maszyn oraz dotarcie do szerokiego zasięgu partnerów grupy OLX – wkrótce także platformy Tradus. Użytkownicy OTOMOTO mogą korzystać z nowego portalu do zakupu i sprzedaży ciężkich maszyn z sektorów gospodarki o kluczowym znaczeniu (budownictwo, rolnictwo, transport). OTOMOTO Profi cechuje unikalny know-how dotyczący rynków europejskich i informacji o maszynach ciężkich oraz szereg rozwiązań opartych na danych, m.in. narzędzie szacujące cenę danej oferty na tle konkurencji. Dzięki temu pozwala użytkownikom na wygodne i bezpieczne korzystanie z ofert polskich oraz zagranicznych rynków.

Narzędzia analityki biznesowej dostępne w panelach kont sprzedawców umożliwiają zarządzanie danymi zbieranymi w czasie emisji ogłoszeń, a także kontaktami z potencjalnymi kupującymi. Twórcy dostosowali też produkt pod względem zaawansowanych filtrów, takich jak konfiguracja napędu, wybór normy spalin, waga, DMC, ładowność, wysokość podnoszenia itd.  Obok dotychczasowych rozwiązań publikacji ogłoszeń sprzedaży, nowością jest możliwość wystawiania ogłoszeń najmu maszyn ciężkich.

Profesjonalizm branży, poziom zaawansowania, a także rozbudowana i specjalistyczna oferta, oraz relacje rynkowe znacznie wykraczające poza granice jednego kraju to kluczowe bodźce, które przekonały nas do stworzenia produktu dedykowanego pojazdom ciężkim. To odpowiedź na potrzeby zawodowców, zarówno kupujących, jak i sprzedających, którzy mają wysokie wymagania i poszukują rozwiązań poszerzających zasięg ogłoszeń i zapewniających precyzyjne dotarcie do grup docelowych. Dostęp do międzynarodowych danych i inteligentnych algorytmów wspierających proces kupna i sprzedaży stanowi obecnie prawdziwą wartość dla klientów” – mówi Grigoriy Grigoriev, Head of Corporate Development europejskich struktur motoryzacyjnych Grupy OLX.

Zainteresowanych sprzedażą maszyn ciężkich najmocniej może cieszyć fakt, że zamieszczane na platformie ogłoszenia będą automatycznie eksportowane do serwisów OTOMOTO, OLX.pl, OLX.ua, a wkrótce także Tradus – globalnej platformy kupna i sprzedaży używanych pojazdów i maszyn ciężkich, która w ciągu ostatniego roku zgromadziła ponad 5,4 mln użytkowników. OTOMOTO Profi umożliwi więc sprzedającym dostęp do zasięgów innych serwisów Grupy OLX, w znacznym stopniu ułatwi dotarcie do specjalistycznej grupy docelowej, a także usprawni proces poszukiwania samym kupującym.

„Nieustający nurt cyfrowych zmian w branży transportu, logistyki, rolnictwa, czy budownictwa motywuje nas do podjęcia kolejnych działań zbliżających nas do klientów i ich potrzeb. Z tego powodu ogromnie cieszy nas współpraca i powstanie platformy OTOMOTO Profi, która umożliwi nam wzajemne wsparcie i jeszcze szersze dotarcie do bazy sprzedawców oraz kupujących w ramach grupy OLX. Jesteśmy przekonani, że pozytywnie wpłynie to na rozwój sektora używanych maszyn na tak ważnym rynku, jakim jest Polska” – mówi Nadja Soergel, general manager w firmie Tradus.

OTOMOTO Profi jest dostępne w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, rosyjskiej i niemieckiej.

 

OTOMOTO Profi

OTOMOTO Profi to serwis internetowy, który powstał w odpowiedzi na oczekiwania klientów, szukających wyspecjalizowanej platformy przeznaczonej do kupna, sprzedaży i wynajmu sprzętu ciężkiego w sektorze transportu, rolnictwa i budownictwa. Usprawnia międzynarodowy handel używanymi maszynami i zwiększa przejrzystość doświadczeń handlowych przy wykorzystaniu inteligentnej analizy danych oraz zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Platforma oferuje szeroki wachlarz najnowocześniejszych, opartych na danych narzędzi, w tym wgląd w dynamikę rynku międzynarodowego, analizę cen rynkowych oraz zaawansowane filtry wyszukiwania.  Sprzedawcy na OTOMOTO Profi mogą eksportować swoje ogłoszenia do wielu wiodących na rynku platform, w tym OLX Polska, OLX Ukraina, a wkrótce także Tradus.

OLX Group łączy ponad 20 platform handlowych i ponad 300 milionów klientów. Firma działa na ponad 30 rynkach na pięciu kontynentach i jest numerem jeden na niektórych z największych wschodzących na świecie rynków, takich jak Rosja, Indie i Brazylia.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE