Elektryczna śmieciarka w firmie Urbaser

 

Renault Trucks D Wide Z.E. jest pierwszym z masowej produkcji pojazdem, który trafi na drogi publiczne, a jego zadaniem będzie zbiórka i recykling odpadów w Barcelonie. Będzie wykonywał swoje zadania w sposób ekologiczny i cichy, dbając tym samym o środowisko naturalne i nie produkując emisji szkodliwych zanieczyszczeń podczas pracy.

Przekazanie pierwszego Renault Trucks D Wide Z.E., w 100% elektrycznego pojazdu do firmy Urbaser odbyło się w Madrycie.

W przekazaniu wzięli udział przedstawiciele firmy oraz Renault Trucks. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze wszystkimi innowacjami zastosowanym w pojeździe elektrycznym, który zapewni poprawę warunków środowiskowych w miastach. Jak powiedział Rubén Torrado, dyrektor ds. Maszyn w Urbaser, „Pojawienie się tego typu pojazdów we flocie jest odpowiedzią na nasze zaangażowanie w zrównoważoną mobilność energetyczną. Firma Urbaser jest liderem w dziedzinie technologii przyjaznych dla środowiska poprzez tworzenie w miastach idealnych warunków pracy, bez zanieczyszczeń atmosferycznych i hałasu ”.

François Bottinelli, dyrektor generalny Renault Trucks w Hiszpanii, podkreślił zaangażowanie marki w poszanowanie środowiska poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń i pozycję pioniera w rozwoju elektromobilności. Jak sam zaznaczył : „Rozpoczęcie masowej produkcji pojazdów Z.E., a w szczególności dostawa pierwszej w 100% elektrycznej ciężarówki w Hiszpanii jest kamieniem milowym w transformacji energetycznej obszarów miejskich”. Ponadto Oscar Martirena - Dyrektor Handlowy Renault Trucks w Hiszpanii zaznaczył: ”Dostrzegamy potrzebę poprawy jakości życia w miastach, dlatego dostarczamy pojazdy, które pracują możliwie cicho, nie przeszkadzają przy tym mieszkańcom, a jednocześnie nie zanieczyszczają środowiska.,

Spełnienie tych warunków jest możliwe dzięki Renault Trucks D Wide Z.E, który został zaprojektowany specjalnie do zbiórki i wywozu odpadów w Barcelonie ”.

Dzięki największemu zasięgowi na jednym ładowaniu w segmencie pojazdów dystrybucyjnych, obejmującym od 3,1 do 26 * ton, Renault Trucks, marka pionierów elektromobilności wychodzi tym samym naprzeciw oczekiwaniom firm, które prowadzą działalność w środowisku miejskim, ułatwiając im przejście na napęd elektryczny.

Renault Trucks D Wide Z.E. dostarczony do firmy Urbaser zaprojektowany specjalnie do zbierania i dystrybucji odpadów, dzięki elektrycznemu napędowi zapewnia ciszę na ulicach miast powiększając tym samym jakość życia mieszkańców.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE