Nowy oddział EWT w Komornikach

 

Poznań, będący stolicą Wielkopolski, jest punktem o strategicznym znaczeniu dla polskiej i europejskiej logistyki. Położenie geograficzne pomiędzy Warszawą i Berlinem oraz  potencjał gospodarczy Wielkopolski, przyczyniły się do koncentracji firm z sektora produkcyjnego i logistycznego. W odpowiedzi na rosnące  zapotrzebowanie na nowe pojazdy, usługi serwisowe oraz części zamienne, w 2018 roku Zarząd EWT podjął decyzję o budowie nowego oddziału w Komornikach k. Poznania. Budowa nowego obiektu od podstaw, rozpoczęła się w styczniu 2019 roku. Zakończenie prac budowlanych nastąpiło w grudniu  2019 roku a rozpoczęcie działalności w styczniu 2020 roku. Nowy obiekt położny jest na działce o pow. 2,2 ha, bezpośrednio przy autostradzie A2 w pobliżu węzła z S5 i S11 z bardzo dogodnym dojazdem dla pojazdów ciężarowych. W sąsiedztwie znajdują się parki przemysłowe, na terenie których prowadzą działalność  m. in. obecni i przyszli klienci EWT / Schmitz Cargobull. Doskonała lokalizacja i dojazd dla pojazdów ciężarowych, ułatwiają korzystanie z usług pojazdom będących w tranzycie pomiędzy wschodem i zachodem Europy.

 

One stop shop

Na terenie obiektu działa biuro handlowe, serwis naczep oraz magazyn części zamiennych. W jednym miejscu, klienci mają możliwość uzyskania fachowej porady dotyczącej produktów Schmitz Cargobull, otrzymać ofertę na nowe i używane pojazdy oraz pełny pakiet usług finansowych. W ramach obsługi posprzedażnej do dyspozycji klientów oddaliśmy nowoczesny obiekt serwisowy, w którym można wykonać prace przeglądowe, naprawy eksploatacyjne, serwis ogumienia, agregatów chłodniczych i wind załadowczych. Na uwagę zasługuje dział blacharsko lakierniczy, z  kabiną lakierniczą o długości 17 m oraz specjalistycznym oprzyrządowaniem do napraw powypadkowych. Specjalizacją serwisów EWT są  naprawy powypadkowe naczep chłodniczych z  Ferroplastu. Do dyspozycji klientów przygotowana została również nowoczesna myjnia automatyczna.

Aby zapewnić maksymalną mobilność naczep Schmitz Cargobull, w obiekcie funkcjonuje doskonale zaopatrzony magazyn oryginalnych części zamiennych Schmitz. Magazyn zapewnia dostawy części zamiennych do własnego serwisu, sprzedaż części przez ladę oraz sprzedaż wysyłkową. W ramach serwisu w Komornikach k. Poznania uruchomiony został również mobilny serwis pomocy drogowej, który jest do dyspozycji 24 h, 7 dni w tygodniu.

Załoga EWT docelowo liczyć będzie ok. 30 osób. Nowi pracownicy przeszli gruntowne przeszkolenie w istniejących obiektach EWT, wykorzystując ponad 20 letnie doświadczenie EWT w serwisowaniu naczep Schmitz Cargobull. Zgodnie z polityką firmy, wszyscy pracownicy mają zapewniony dostęp do specjalistycznych szkoleń oraz nowoczesnych narzędzi, co gwarantuje zachowanie poziomu usług na najwyższym, europejskim poziomie.

 

Dane liczbowe:

Powierzchnia działki: 22.389 m2

Powierzchnia budynku: 1971 m2

Powierzchnia biurowa: 442 m2

Miejsca parkingowe dla 41 pojazdów ciężarowych

Powierzchnia magazynu: 192 m2

Miejsca na naprawy naczep: 9

Docelowa Ilość pracowników: 30

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE