92 autobusy miejskie

 

Nowoczesne autobusy niskopodłogowe od połowy czerwca obsługują pasażerów czeskiego Pilzna. Będą one bezpiecznie i komfortowo przewozić przez cały rok mieszkańców i gości tego regionu – do pracy, w celach turystycznych oraz na wyprawy rowerowe i narciarskie.

Na początku czerwca firma MAN Truck & Bus przekazała operatorowi ARRIVA Transport 92 autobusy miejskie MAN Lion's City LE (A78). „Każde przekazanie autobusów jest zawsze wspaniałym wydarzeniem, lecz ta uroczystość była wyjątkowo poruszająca ponieważ była jedną z pierwszych w Republice Czeskiej po zniesieniu restrykcji związanych z pierwszą falą pandemii koronawirusa. Miło nam, że uczestniczyło w niej tak wielu przedstawicieli miasta, operatora i mediów”, mówi Jan Kohlmeier, Dyrektor Zarządzający w spółce MAN Truck & Bus w Czechach i na Słowacji. Wśród gości obecni byli, między innymi, Josef Bernard, gubernator Kraju Pilzneńskiego, Daniel Adamka, CEO operatora ARRIVA Transport, i František Soumar, CEO spółki ARRIVA Střední Čechy.

Spółka ARRIVA Střední Čechy już w połowie czerwca wprowadziła na drogi Pilzna 92 autobusy miejskie MAN Lion's City LE o długości niespełna 12 metrów. „Autobusy MAN znamy już od dawna. Oprócz rozwiązań technicznych i zaawansowanych technologii dla nas zawsze ważny był serwis i obsługa klienta”, mówi przy okazji przekazania Daniel Adamka, CEO w spółce ARRIVA Transport, i dodaje: „Przekonał nas kompleksowy pakiet MAN obejmujący rozwiązania techniczne, zaawansowane technologie i serwis. Dlatego wybraliśmy autobusy Lion's City.”

Autobusy niskopodłogowe wyposażone są w silnik Diesla o mocy 290 KM (213 kW) spełniający wymagania Euro 6. Automatyczna sześciostopniowa skrzynia biegów zapewnia spokojną jazdę i możliwie niewielkie zużycia paliwa. Bezstopniowe, niskopodłogowe wejścia umożliwiają szybkie, bezpieczne i komfortowe wsiadanie i wysiadanie. „Komfort zapewnia pasażerom także bogate wyposażenie autobusów miejskich – podwójnie przeszklone okna, wyjątkowo wygodne siedzenia oraz klimatyzacja, dzięki której o każdej porze roku w autobusie panuje przyjemna temperatura”, wyjaśnia František Soumar. Docenią to z pewnością zarówno mieszkańcy Pilzna, jak i liczni turyści chętnie odwiedzający ten region przez cały rok. Należą do nich miłośnicy miast, wędrówek, rowerzyści i narciarze. Dlatego autobusy MAN Lion's City LE zostały zaprojektowane tak, aby w lecie mogły bez problemu przewozić rowery a zimą narty.

„Jestem bardzo zadowolony z tego, że spółka ARRIVA wybrała nasze autobusy MAN. Bezpieczeństwo pasażerów, zadowolenie klienta i poszanowanie środowiska są dla nas bardzo ważne”, powiedział Jan Kohlmeier podczas przekazania nowoczesnych autobusów miejskich. Oprócz dostawy 92 autobusów MAN Lion's City LE zlecenie obejmuje pięcioletnią gwarancję na pojazdy oraz umowę serwisową ComfortRepair na okres pięciu lat z możliwością przedłużenia o kolejne pięć lat.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE