Kontenery sanitarne od UTA

 

Wspólnie z niemieckim Federalnym Ministerstwem Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI), Federalnym Związkiem ds. Logistyki Transportu Towarowego i Utylizacji (BGL), firmą ubezpieczeniową KRAVAG, firmą DocStop i innymi partnerami dostarcza kontenery sanitarne w celu poprawy warunków sanitarnych dla kierowców ciężarówek w czasie pandemii koronawirusa.

W ramach tej inicjatywy kontenery wyposażone w prysznice zostaną ustawione w strategicznych dla kierowców miejscach na terenie całych Niemiec. W Ludwigsfelde na autostradzie A10 pod Berlinem, podczas oficjalnej ceremonii, oddano do użytku pierwszy taki kontener. Wśród obecnych gości znaleźli się: Guido Beermann, minister infrastruktury i planowania przestrzennego Brandenburgii, Antje Janßen, doradca polityczny przedstawicielstwa BGL w Berlinie, Werner Bicker, członek zarządu DocStop e.V., Eberhard Tief, dyrektor Związku Przemysłu Transportu Regionalnego w Berlinie i Brandenburgii (LBBV e.V.) oraz Carsten Bettermann, CEO w firmie UTA.

Werner Bicker, członek zarządu DocStop e.V., stwierdza: „Punktem wyjścia inicjatywy #LogistikHilft jest ogromne wyzwanie, jakie stanowi pandemia koronawirusa. Obecnie wielu kierowców ciężarówek potrzebuje łatwego dostępu do urządzeń sanitarnych, pryszniców i toalet. Udostępnienie takich obiektów na szeroką skalę i zagwarantowanie odpowiednich warunków pracy kierowcom ciężarówek jest głównym celem projektu #LogistikHilft”.

Organizacja DocStop we współpracy z UTA już wcześniej, w ramach kampanii SaniStop, zapewniła zawodowym kierowcom bezpłatny dostęp do urządzeń sanitarnych w licznych punktach zlokalizowanych przy niemieckich autostradach. Teraz, wraz z instalacją kontenerów sanitarnych w ramach projektu #LogistikHilft, wsparcie to zostaje znacznie rozszerzone.

Carsten Bettermann, CEO firmy UTA, podkreśla: „Profesjonalni kierowcy zapewniają ciągłość łańcuchów dostaw w tych trudnych czasach, ale ta grupa zawodowa jest mocno dotknięta skutkami działań związanych z koronawirusem. Po udziale w kampanii SaniStop dla kierowców ciężarówek mamy przyjemność wesprzeć zakrojoną na szerszą skalę inicjatywę #LogistikHilft na rzecz kierowców w czasie kryzysu koronawirusa w ramach planu pomocowego Grupy Edenred „More than Ever”. Jako firma działająca w całej Europie, wspieramy także profesjonalnych kierowców w innych krajach w ramach inicjatywy Grupy Edenred”.

 

Inicjatywa „We Care for You” – firma UTA wprowadza ogólnoeuropejskie środki zaradcze w ramach walki z koronawirusem

Profesjonalni kierowcy otrzymali dalsze wsparcie w ramach inicjatywy UTA „We Care for You” w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Włoszech, Francji i Polsce. W tej akcji UTA we współpracy ze stacjami paliw przy autostradach i stowarzyszeniami transportowymi oferuje maski ochronne, środki do dezynfekcji, darmowe posiłki i dostęp do pryszniców, aby ułatwić kierowcom pracę w czasie pandemii. „We Care for You” to wkład firmy UTA w plan pomocowy Grupy Edenred “More than Ever”.

 

Wspieranie pracowników sektora transportu i logistyki

#LogistikHilft stanowi wspólną inicjatywę BMVI, BGL, Logistics Alliance Germany (LGD), Instytutu Przepływu Materiałów i Logistyki im. Fraunhofera (IML) oraz organizacji non-profit DocStop. Akcja, sponsorowana przez koordynatora rządu federalnego ds. transportu towarów i logistyki, sekretarza stanu w parlamencie Steffena Bilgera oraz ministra federalnego Andreasa Scheuera, ma na celu pomoc pracownikom sektora transportu i logistyki, a tym samym zapewnienie ciągłości dostaw dla społeczeństwa i wsparcie gospodarki. Podstawowym elementem tej inicjatywy jest dbanie o godziwe i odpowiednie warunki pracy dla kierowców ciężarówek.

 

 

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE