UTA Polska wspiera kierowców

Inicjatywa UTA “We Care for You” skierowana do kierowców w czasie pandemii koronawirusa

 

W geście solidarności z zawodowymi kierowcami w czasach pandemii, UTA we współpracy z kilkunastoma stacjami w Polsce przekaże zawodowym kierowcom 4 000 pakietów żywnościowych. Akcja “We Care for You” jest realizowana w ramach planu pomocowego “More than Ever” stworzonego przez firmę Edenred, której UTA jest częścią. 

UTA, jeden z wiodących dostawców kart paliwowych i niezawodnych rozwiązań do poboru opłat drogowych w Europie, zorganizowała akcję “We Care for You”, której celem jest podarowanie jak największej grupie kierowców ciepłego napoju i drobnego poczęstunku. Inicjatywa ma na celu rzeczywiste wsparcie zawodowych kierowców, którzy pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej nieprzerwanie zapewniają ciągłość łańcucha dostaw.  

Inicjatywa UTA “We Care for You” będzie prowadzana na kilkunastu stacjach paliwowych w Polsce. Posiłki będa dystrybuowane przez pracowników stacji. (lista stacji i czas trwania przedsięwzięcia dostępne pod linkiem: https://www.uta.pl/aktualnosci). Zgodnie z podanymi przez UTA informacjami, akcja rozpoczyna się już 25 maja 2020 r.

Mając na uwadze trudne warunki pracy, z jakimi obecnie mierzą się pracownicy branży transportowej, Michał Gwiaździński, Dyrektor ds. Sprzedaży UTA zauważa: “Nie ulega wątpliwości, że właśnie zawodowi kierowcy stali się jednymi z głównych bohaterów kryzysu, z którym przyszło nam obecnie się mierzyć. To właśnie oni z narażeniem życia i zdrowia, często w bardzo trudnych warunkach, ciężko pracują aby dostarczyć niezbędne usługi i produkty, także środki do walki z wirusem. Naszą podstawową misją jest wsparcie przewoźników na różnych polach ich działalności, również w tych szczególnych okolicznościach. Stąd właśnie zrodził się pomysł okazania kierowcom naszej sympatii i podziękowania w formie drobnego poczęstunku  podczas wypełniania przez nich codziennych obowiązków.  Cieszymy się, że dzięki akcji “We Care for You” bierzemy czynny udział w globalnym projekcie “More than Ever” realizowanym przez Grupę Edenred”.  

W czasie pandemii UTA czynnie wspiera kierowców w całej Europie 

Zawodowi kierowcy mogą liczyć na pomoc ze strony UTA w wielu europejskich krajach, m.in. w Niemczech, Austrii, Francji, Hiszpanii i we Włoszech. Inicjatywa “We Care for You” realizowana w całej Europie różni się od siebie w zależności od istotnych potrzeb zgłaszanych przez przewoźników w danym kraju. UTA we współpracy z partnerami (stacjami, organizacjami i stowarzyszeniami transportowymi) przekazuje darmowe maseczki, środki dezynfekujące, ciepłe posiłki, a także umożliwia bezpłatne korzystanie z  sanitariatów. Wszystkie te działania mają na celu wsparcie kierowców i uświadomienie im jak ważne i doceniane są ich zaangażowanie i praca. 

 

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE