uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

DEVELON zamiast Doosana

Wkrótce na rynku nowych maszyn budowlanych nie będzie już marki Doosan.

Zastąpi ją DEVELON. Decyzję o zmianie podjęto już kilka lat temu, teraz doczekała się finalizacji. Nazwa się zmieni, maszyny DEVELON zachowają jednak typowy dla Doosana, pomarańczowy kolor.

Doosan ma swój rodowód w Korei, firma powstała jeszcze w XIX wieku. Od 2005 r. jest sukcesorem dywizji budowlanej Daewoo (Doosan kupił wówczas mającą problemy markę). Gdy kilka lat temu Doosan Heavy Industries & Construction wpadła w tarapaty finansowe, postanowiła sprzedać swój segment sprzętu budowlanego, aby spłacić dług. Odtąd marka Doosan funkcjonowała w ramach holdingu Hyundai (niezależnie, w ramach holdingu działała druga marka maszyn budowlanych – Hyundai). Ówczesne przejęcie obejmowało linię konstrukcyjną Doosan i grupę Doosan Engine, ale nie Doosan Portable Power ani Bobcat.

Teraz firma Hyundai Doosan Infracore (HDI) sfinalizowała zmianę nazwy. DEVELON to połączenie angielskich słów „Develop” (rozwijać) i „Onwards” (naprzód). Wraz z wprowadzeniem nowej marki, firma ma zamiar dokonać szybkiego wzrostu i stać się czołowym graczem na rynku. Young-Cheul Cho, dyrektor generalny HDI twierdzi, że realne jest, aby już w 2025 r. DEVELON i Hyundai znalazły się wśród pięciu najbardziej liczących się producentów i dystrybutorów sprzętu budowlanego na świecie. - W przyszłości DEVELON będzie liderem rynku elektryfikacji i automatyzacji, stymulując rozwój i nadal pozostając marką preferowaną przez naszych klientów – konkluduje Young-Cheul Cho.

Maszyny pod nową nazwą zadebiutowały w Stanach Zjednoczonych (Las Vegas), na marcowych targach CONEXPO-CON/AGG. Podczas prezentacji podkreślano, że zmiana ma charakter globalny, dotyczy wszystkich rynków. Nowa nazwa obejmuje wszystkie maszyny budowlane, które obecnie znajdują się w gamie Doosan, jak również poszczególne elementy, w tym części i silniki. Cała nomenklatura modeli sprzętu budowlanego pozostanie bez zmian. Europejscy klienci zobaczą pierwsze maszyny w swoich lokalnych przedstawicielstwach DEVELON i na placach budowy już pod koniec drugiego kwartału 2023 r.

 

T&M nr 3/2023

Tekst: Michał Jurczak

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE