ECR50 generacji F-same plusy

Nowa maszyna ECR50 generacji F jest prawdziwie uniwersalna i gotowa do wszelkich zadań — w każdym miejscu.

Gotowa do wynajmu 5-tonowa minikoparka łączy jakość wykonania, niezawodność i innowacyjność, zapewniając w ten sposób znakomitą sprawność działania i łatwość eksploatacji.

 

Trwałość i niskie koszty eksploatacji

Zerowy promień obrotu tyłu nadwozia pozwala pracować w wąskich przestrzeniach, a jednocześnie ogranicza ryzyko uszkodzenia maszyny. Ponadto wysięgnik skręcający w obrębie gąsienic gwarantuje, że punkt obrotu i siłownik są utrzymywane między gąsienicami podczas kopania w pobliżu różnych przeszkód. Osprzęt kopiący, podwozie i pokrywy wzmocniono tak, żeby również wyróżniały się większą wytrzymałością. 50-godzinne okresy między smarowaniami układów, szeroko otwierająca się pokrywa komory silnika i łatwo dostępne punkty serwisowe sprawiają, że konserwacja tych maszyn przebiega wyjątkowo sprawnie. Dzięki funkcji automatycznego wyłączania silnika nieprzepracowane godziny nie są rejestrowane. Ogranicza to koszty utrzymania maszyny i zwiększa jej wartość przy odsprzedaży. Z kolei opatentowany wielofunkcyjny filtr oleju hydraulicznego znakomicie chroni układ hydrauliczny.

 

Intuicyjna obsługa z natury

Minikoparka ECR50 ma przejrzysty układ elementów sterujących, pokrętło przypominające selektor znany z samochodów, a także 5-calowy kolorowy wyświetlacz ułatwiający operatorowi poruszanie się po opcjach menu. Z kolei obsługiwane palcami elementy sterowania proporcjonalnego, duże pedały sterowania jazdą i automatyczny układ jezdny o dwóch prędkościach sprawiają, że operatorzy szybko zaznajamiają się z obsługą maszyny. Nawet wymiana osprzętu przebiega niezwykle łatwo, a to dzięki szybkozłączu hydraulicznemu i prezentowanym na wyświetlaczu szczegółowym instrukcjom. Nowa minikoparka ECR50 pozwala w kilku krokach wstępnie zaprogramować ustawienia dodatkowych obwodów hydraulicznych pod kątem konkretnego zadania. Można też zdecydować, czy operator będzie mógł wybierać tylko spośród gotowych ustawień czy będzie mieć możliwość dokonania końcowej regulacji funkcji hydraulicznych z kabiny.

 

Niebagatelne możliwości

Mimo kompaktowych rozmiarów nowa minikoparka ECR50 to wciąż 5-tonowa maszyna, która bezproblemowo radzi sobie z ciężkimi zadaniami. Znakomita stabilność i moc hydrauliczna przekładają się na bezkonkurencyjnie wysoki poziom wydajności kopania, udźwigu i siły napędowej.

W celu dopasowania do indywidualnych potrzeb i zadań maszynę można wyposażyć w wyspecjalizowany osprzęt i różne rozwiązania opcjonalne, m.in. szybkozłącze Tilt Quick Coupler, zielone światło ostrzegawcze (migające, gdy pas bezpieczeństwa jest zapięty), dodatkowy przeciwciężar czy dodatkowy licznik czasu pracy. Podobnie jak wszystkie pozostałe koparki Volvo, model ECR50 poddaje się recyklingowi w ponad 93% i można w nim stosować biodegradowalne oleje hydrauliczne, co najlepiej dowodzi głębokiego zaangażowania Volvo CE w gospodarkę obiegową.

 

T&M nr 11/2020

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE