Wzrasta zainteresowanie

MAN Lion’s City E – autobus, który elektryzuje Europę i coraz częściej pojawia się na ulicach europejskich miastach.

Zainteresowanie tym elektrycznym autobusem miejskim wzrasta systematycznie, zarówno wśród przedsiębiorstw autobusowych, pasażerów, jak i kierowców, głównie dzięki jego zasięgowi, trwałości i niezawodności. Od niedawna MAN Lion’s City E można spotkać także w Luksemburgu i Belgii.

Autobus MAN Lion’s City E zachwyca coraz więcej osób w Europie. „Zainteresowanie nim jest wyraźnie widoczne – zarówno wśród przedsiębiorstw autobusowych, kierowców, specjalistów jak i pasażerów“, mówi Rudi Kuchta, Head Business Unit Bus w spółce MAN Truck & Bus, dodając: „Od niedawna cztery autobusy elektryczne jeżdżą też po drogach Luksemburga.“ Autobusy miejskie o długości 12 metrów zamówiła firma Voyages Emile Weber. Będą one eksploatowane przez jej spółkę zależną Voyages Ecker w północnych dzielnicach miasta Luksemburg. Na pokładzie autobusów elektrycznych MAN Lion’s City E pasażerowie będą przewożeni bezpiecznie, komfortowo i w sposób przyjazny dla środowiska. „Firma Voyages Emile Weber jest jednym z wielu przedsiębiorstw, z którymi już kilka lat temu nawiązaliśmy innowacyjną współpracę partnerską, której celem jest wdrażanie napędów alternatywnych w środkach transportu miejskiego. Tym bardziej cieszy nas, że firma Voyages Emile Weber będzie teraz wykorzystywała nasze autobusy elektryczne do codziennej obsługi połączeń liniowych“, mówi Kuchta.

Od tego roku jeden autobus elektryczny MAN Lion’s City E kursuje również w Belgii. Firma transportowa Hansea będzie przez rok testować autobus elektryczny należący do floty demonstracyjnej MAN Truck & Bus. Obsługując linię numer 36 w Antwerpii na trasie między Rooseveltplaats a Linkeroever, MAN Lion’s City E pokazuje swoje możliwości i potwierdza doskonałe przystosowanie do ruchu miejskiego. O dobrym odbiorze tego pojazdu świadczą już pierwsze reakcje: „Pojazd prowadzi się fantastycznie, jestem pod wrażeniem“, powiedział Mario Provez, dyrektor techniczny w firmie Hansea.

 

Przez Europę: druga tura Roadshow dla klientów w 2021 r.

W ramach eMobility-Roadmap firmy MAN liczne pojazdy demonstracyjne od ubiegłego roku pokonują każdego dnia różne trasy. Długofalowe testy w terenie prowadzone są, między innymi, w Hamburgu, Monachium czy Wolfsburgu. Także podczas licznych testów na drogach całej Europy autobus Lion’s City E pokazał swój praktyczny charakter, potwierdzając zasięg, niezawodność, bezpieczeństwo i komfort – co czyni do dziś. „Nawet w trudnych warunkach przy temperaturze powyżej 35 stopni Celsjusza lub na wymagających trasach testowych o stromych podjazdach Lion’s City E spisywał się bez zarzutów“, mówi Kuchta i dodaje: „Wspólnie z klientami zdecydowaliśmy się wprowadzić naszą flotę demonstracyjną na drogi, aby zebrać i rozpowszechniać takie doświadczenia. Naszym celem jest zapewnienie miastom i przedsiębiorstwom transportowym jak najlepszej pomocy w dążeniu do bezemisyjnej mobilności “.

O ogromnym zainteresowaniu innowacyjnymi autobusami elektrycznymi świadczy  reakcja na Roadshow, któremu firma MAN Truck & Bus towarzyszy na swoich kanałach online także pod hasztagiem #ElectrifyingEurope: 78 postojów w 15 krajach Europy, w ramach których udało się dotrzeć do 141 klientów – to doskonały bilans roku 2020. Aby kolejnym klientom i firmom transportowym na terenie całej Europy umożliwić przetestowanie autobusu elektrycznego, rusza kolejna edycja Roadshow 2021. Będzie to premiera naszego MAN Lion’s City E na drogach, między innymi, takich krajów, jak Rosja, Włochy, Portugalia, Rumunia i Litwa. „Bardzo nam zależy, aby jak najwięcej  przedsiębiorstw i zainteresowanych podmiotów mogło samodzielnie prowadzić nasz autobus MAN Lion’s City E, by przekonać się w praktyce, jak fascynująca może być elektromobilność“, mówi Kuchta.

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE