Z ćwiartkowymi drzwiami bocznymi

Bodex proponuje funkcjonalne rozwiązanie Boyriven. Firma „BODEX” ze Szczercowa jest jednym z największych polskich producentów naczep i przyczep.

 

W swojej ofercie posiada kilkadziesiąt różnych modeli pojazdów. Jednym z nich jest naczepa z zabudową aluminiową i systemem poziomego rozładunku towarów, tzw. naczepa z ruchomą podłogą. W celu zwiększenia wszechstronności jej użytkowania zastosowano ćwiartkowe drzwi boczne produkcji firmy BoyriTEC.

Naczepy te znajdują zastosowanie w branży rolniczej (przewóz zbóż i pasz), w branży utylizacji odpadów, drzewnej (do transportu trocin i płyt) oraz w wielu innych gałęziach przemysłu. Zaletami tych naczep są: sztywna konstrukcja, automatyczny za- i rozładunek towarów, szczelne zabezpieczenie przewożonego ładunku, możliwość za- i rozładunku od góry i przez drzwi boczne i tylne oraz uniwersalność zastosowania.

 

Podzespoły od renomowanych dostawców

Firma Bodex stosuje w procesie produkcji pojazdów podzespoły pochodzące od czołowych dostawców. Oprócz bogatego wyposażenia standardowego, Klienci mają możliwość doposażenia pojazdów w wiele nowoczesnych systemów ułatwiających pracę, między innymi: osie skrętne, automatyczne zamykanie dachu, windy załadunkowe, systemy rozdrabniające i mieszające, system rozładunku pneumatyczno-hydraulicznego oraz drzwi boczne.

 

Ćwiartkowe drzwi boczne to duże ułatwienie

W celu zwiększenia wszechstronności użytkowania naczep z ruchomą podłogą zastosowano ćwiartkowe drzwi boczne produkcji firmy BoyriTEC. Ułatwiają one załadunek długich przedmiotów bez konieczności korzystania z dźwigu lub suwnicy od góry naczepy, co znacząco skraca czas załadunku i obniża jego koszty. Załadunek boczny dokonywany jest wtedy wózkiem widłowym. Drzwi boczne wyposażone są w uszczelki oraz posiadają solidne zawiasy obrotowe i zamknięcia mocowane w obrzeżu naczepy. Możliwe jest zwiększenie liczby zawiasów obrotowych w każdym skrzydle z dwóch do trzech sztuk. Takie rozwiązanie daje dodatkowe usztywnienie konstrukcji zabudowy. Drzwi boczne są proste i niezawodne w obsłudze. Blokady otwartych ćwiartek drzwi zamocowano na sąsiednich ćwiartkach oraz w podwoziu. Ułatwia to jednoosobową obsługę drzwi. Proste i trwałe drzwi boczne firmy BoyriTEC zastosowane w naczepach marki Bodex to gwarancja długiej i niezawodnej eksploatacji pojazdu przez wiele lat.

 

Trwałe rozwiązanie

Niemiecki producent bocznego systemu otwieranych drzwi zapewnia o trwałości tego rozwiązania. Doświadczeni inżynierowie kontrolują cały proces produkcji systemu od zamówienia, przez rysunki, do gotowego produktu. Dzięki zdobytej wiedzy i efektywnej współpracy producenta z kontrahentami, boczny system drzwiowy BoyriTEC, spełnia swoją funkcję, bezproblemowo działając długie lata. Produkowany w Niemczech, na bazie profili 25 mm jest optymalnym rozwiązaniem w kryteriach waga/jakość/cena.

– Jako lider rynku, z pełnym przekonaniem oferujemy nasze gotowe rozwiązanie dla klientów oczekujących funkcjonalności oraz optymalnego wykorzystania swojej floty pojazdów/naczep. Z przyjemnością udzielimy więcej informacji zainteresowanym oraz odpowiemy na dodatkowe pytania – deklarują przedstawiciele producenta.

 

 

Cechy szczególne bocznego systemu drzwiowego:

- profile drzwiowe 25 mm

- uszczelnienie

- 2 lub 3 zamki na skrzydło drzwiowe

- solidne profile zawiasowe wydłużające żywotność

- możliwość pomalowania na dowolny kolor z palety RAL

- specjalna konstrukcja profilu obwodowego każdej ćwiartki nadaje wymaganą sztywność

- produkowany pod wymiary klienta

- kompatybilny z systemem ruchomej podłogi

- kompatybilny z wewnętrzną ruchomą grodzią

T&M nr 4/2017

 

 

 

          

        

 

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE