Wszystko dla transportu

Karty paliwowe to nowoczesne rozwiązania umożliwiające bezgotówkowe tankowanie oraz korzystanie z dodatkowych usług na terenie Polski i Europy.
Z reguły są dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości i specyfiki działalności.
Dają realne oszczędności poprzez zniżki na paliwo, a także inne usługi, są bezpieczne oraz wygodne w użytkowaniu. Tak karty paliwowe charakteryzuje Tomasz Góralewicz, national sales manager w Grupie Eurowag. To trzy podstawowe argumenty, które mogą zachęcić również małe firmy do korzystania z nich. Oprócz tego istotna dla przewoźników funkcjonujących w transporcie międzynarodowym, może być możliwość uzupełnienia zbiorników do pełna przed opuszczeniem terytorium Polski
– To dość powszechna praktyka, że przewoźnicy tankują swoje pojazdy w bazie – przyznaje Jerzy Jezuit, area sales manager w DKV Mobility Polska.
– W przypadku operacji lokalnych takie rozwiązanie może być wystarczające, choć zwykle wiąże się z większą administracją niż korzystanie z karty paliwowej. Firmy, które wykonują trasy międzynarodowe na dłuższych dystansach, przykładowo do Hiszpanii czy Włoch, już często zwracają się do nas. DKV Mobility przekonuje rozległą siecią akceptacji z ponad 50 krajami obsługi w całej Europie. Firmy nawiązują lub rozszerzają z nami współpracę zwłaszcza wtedy, gdy zmieniają główne kierunki realizacji zleceń lub planują rozwój swojej działalności. W takich sytuacjach kluczowe stają się wysokiej jakości narzędzia, które wspierają ich codzienne operacje. Karty DKV Mobility uzupełniają się z innymi rozwiązaniami dla transportu, takimi jak opłaty drogowe, zwrot zagranicznego podatku VAT czy telematyka. Szeroka oferta usług pozwala nam skutecznie wspierać wszystkich przewoźników, niezależnie od tego, czy tankują pojazdy z własnych zasobów, czy korzystają z kart DKV Mobility.
Różne potrzeby
Oferta znanych emitentów kart, takich jak BP została dostosowana do różnych potrzeb klientów. Poza kartą dla flot operujących w Europie jest krajowa karcie BP Plus. To bardzo dobre rozwiązanie dla firm bez względu na wielkość floty czy typ pojazdów. Akceptowana na ponad 900 stacjach BP i Circle K w Polsce umożliwia bezgotówkowe płatności za usługi, produkty, tankowanie paliwa oraz przejazdy płatnymi odcinkami autostrad. Użytkownicy mogą liczyć na korzystne zniżki na paliwa BP z technologią Active, usługi myjni, płyny do spryskiwaczy oraz AdBlue. Elektroniczny system akceptacji kart w sieci Routex gwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Karta oferuje również funkcję szybkiego powiadamiania o jej użyciu oraz możliwość definiowania limitów kwotowych, czasowych i produktowych, zarówno na poziomie całej firmy, jak i indywidualnych kart. W skrócie – efektywne zarządzanie finansami i optymalizacja kosztów operacyjnych.
Dynamiczny kod
Interesujące rozwiązanie, związane z bezpieczeństwem transakcji ma Diesel 24. Jak informuje Cezary Ogonowski, country manager Poland w Diesel 24 International, zamiast tradycyjnego, stałego PIN-u dynamiczny PIN generuje jednorazowy kod, który zmienia się przy każdej transakcji. Kod ten jest ważny przez 5 minut na telefonie użytkownika, co w praktyce uniemożliwia jego przechwycenie lub nieautoryzowane użycie. Taki system znacząco zwiększa bezpieczeństwo korzystania z karty paliwowej, chroniąc przed nieautoryzowanym dostępem do środków i zmniejszając ryzyko fraudów.
Lepsze od zbiornika
– Własny zbiornik w firmie oznacza konieczność kupowania paliwa w większych ilościach, często bez gwarancji stabilnej ceny – argumentuje za kartami Cezary Ogonowski, Diesel 24. – W czasach zmiennego rynku to ryzyko, które może odbić się na finansach firmy. Z kolei układy z lokalnymi dostawcami bywają nieprzewidywalne, rabaty zależą od chwilowej sytuacji na rynku, a ewentualne opóźnienia w dostawach mogą sparaliżować działalność. Karta paliwowa eliminuje te problemy. Umożliwia tankowanie po ustalonej cenie w szerokiej sieci stacji, często z atrakcyjnymi rabatami.
Co więcej, dostawcy kart oferują transparentne rozliczenia, dzięki czemu przewoźnik dokładnie wie, ile i gdzie wydaje. Prowadzenie własnego magazynu paliwa to nie tylko inwestycja w infrastrukturę, ale także konieczność regularnych kontroli, zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz spełniania norm środowiskowych. To dodatkowe koszty i obowiązki. Z kartą paliwową ten problem znika. Niestety, w branży transportowej wycieki paliwa – zarówno te rzeczywiste, jak i metaforyczne – są problemem. Własne zbiorniki często nie mają odpowiednich zabezpieczeń a w przypadku nieformalnych układów trudno dokładnie kontrolować, ile paliwa rzeczywiście trafiło do baku.
Jak uzasadniają menagerowie MOL-a, aby zachęcić mniejszych przewoźników do korzystania z kart paliwowych, warto podkreślić korzyści, które mogą przewyższać ich obecne rozwiązania, takie jak własne zbiorniki paliwa czy współpraca z lokalnymi stacjami. Oto argumenty: kontrola i zarządzanie kosztami, szeroka sieć akceptacji, rabaty i programy lojalnościowe (wymierne oszczędności w dalszej perspektywie), bezpieczeństwo (zminimalizowanie ryzyka kradzieży paliwa czy nadużyć, dzięki możliwości ustawienia limitów oraz monitorowania transakcji), regulowanie opłat drogowych, serwis i naprawy na preferencyjnych warunkach, zakupy akcesoriów i dodatkowych usług. Wprowadzenie takich udogodnień pozwala przedsiębiorcom na bardziej efektywne zarządzanie flotą oraz oszczędność czasu i pieniędzy.
– Kierowcy nie muszą zbierać paragonów, a księgowość nie męczy się z ich porządkowaniem, bo wszystkie transakcje ujęte są w jednej fakturze z odroczonym terminem płatności – podkreśla Michał Gwiaździński, general manager fleet & mobility Poland w UTA Edenred. – Karta paliwowa od UTA Edenred to rozwiązanie nie tylko dla dużych przewoźników używających dużej floty. Sprawdza się równie dobrze w mniejszych firmach, bez względu na wielość floty czy jej rodzaj. Może być używana dla pojazdów ciężarowych i osobowych w każdej firmie, również w takich, w których transport nie stanowi podstawy działalności. Nasi klienci z sektora małych i średnich przedsiębiorstw najczęściej cenią UTA Card za wygodę i oszczędność czasu dzięki rozległej, stale rozwijającej się sieci akceptacji (stacji akceptujących karty UTA nie trzeba szukać), za konkurencyjne ceny paliw i atrakcyjne oferty rabatowe, za szeroki zakres rozwiązań wspierających mobilność od jednego partnera, za doskonały serwis i bezpieczeństwo. Klienci mają możliwość wyboru modelu cenowego dopasowanego do ich potrzeb, również korzystania z pomocy doradców. Managerowie flot mogą wygodnie zarządzać parkiem pojazdów korzystając z licznych raportów, dostępnych online w Strefie Klienta 24/7.
Zróżnicowane możliwości
Jak wiadomo, emitenci kart często oferują urządzenia do opłat drogowych. Oprócz karty UTA Card najchętniej wybieranym rozwiązaniem są urządzenia pokładowe EETS do poboru myta działające w Polsce i innych krajach Europy, mianowicie UTA One i UTA One next.
– Nasz interoperacyjny box UTA One next, kompatybilny z nowoczesnymi systemami działającymi w oparciu o sieci 4G, aktualnie może być używany w 20 systemach opłat drogowych w 17 krajach Europy, wkrótce również w Czechach – wylicza Michał Gwiaździński, UTA Edenred. – Jeden box zamiast kilku lokalnych urządzeń poprawia komfort pracy kierowcy i oszczędza czas zarządzającego flotą. Obsługa mocowanego na szybie urządzenia jest prosta i wygodna. Urządzenie automatycznie rejestruje przejazdy, bez konieczności zatrzymywania się na bramkach i zbierania biletów opłat, a wszystkie rozliczane są potem w jednej fakturze wraz z innymi transakcjami. Do dyspozycji klientów są raporty z przejazdów dostępne online w portalu klienta 24/7.
UTA Card zapewnia również łatwy i bezgotówkowy dostęp do licznych parkingów strzeżonych, myjni, pomocy drogowej, warsztatów i akcesoriów samochodowych niezbędnych do kontynuowania jazdy. Klienci korzystają także z usług promowych często rezerwując wcześniej bilety przez portal UTA Ferry.
– Karty paliwowe oferują firmom transportowym oszczędności kosztów, lepsze zarządzanie wydatkami, bezpieczeństwo i wygodę, zapewniając zniżki i ochronę przed oszustwami – zapewnia Pablo Combalia, specjalista ds. rozwoju biznesu OnTurtle. – Uproszczają one operacje flotowe dzięki automatycznemu śledzeniu i zgodności z przepisami podatkowymi. Aby zachęcić do kart, podkreśliłbym korzyści kosztowe, zaoferował bezpłatne wersje próbne, pokazał historie sukcesów, uprościł rejestrację i zintegrował z systemami zarządzania flotą.
OnTurtle prowadzi sieć bezpiecznych parkingów w całej Europie. Ich flagowy obszar w La Jonquera w Hiszpanii, w Katalonii obejmuje ponad 25.000 m² i został uznany za jeden z najbezpieczniejszych parkingów dla ciężarówek w Europie. Obecnie pracuje w globalnej sieci parkingowej.
– Przedsiębiorstwa transportowe wyposażone w kartę, poza zakupem paliw, najczęściej korzystają z możliwości opłacania przejazdów na autostradach, mostach czy tunelach – dodaje Tomasz Góralewicz z Grupy Eurowag.
– Posiadanie kart oznacza możliwość rozliczenia podatku VAT w Polsce i dalszą optymalizację kosztów paliwa. W przypadku zakupów paliw poza Polską, pozwala na sprawne zarządzanie wydatkami floty, a także ułatwia poradzenie sobie ze skomplikowanym procesem zwrotu zagranicznego podatku VAT – procedurą rozliczenia VAT, wymagającą dobrej znajomości przepisów w poszczególnych krajach. Dopełnieniem niezbędnych formalności zajmują się dostawcy kart, jak na przykład Eurowag. Jak wiadomo, jest to duże ułatwienie dla małych firm, która mogą nie znać wszystkich regulacji obowiązujących w danym państwie. Dodatkowo, na usłudze zwrotu podatku VAT przewoźnik może również zaoszczędzić od kilku do nawet kilkudziesięciu procent na kosztach za granicą, co może przełożyć się na lepszą płynność finansową przedsiębiorstwa.
Z ciekawych rozwiązań warto nadmienić o Secure E-Box i Fast Data od E100. Piotr Spodar, head of telesales w E100, zaznacza że Secure E-Box to antyfraudowy system, który pomaga przewoźnikom zabezpieczyć się przed kradzieżą paliwa z wykorzystaniem kart paliwowych. Secure E-Box działa w oparciu o dane GPS urządzenia pokładowego (OBU) oraz stacji, na której kierowca chce zatankować. Jeśli w momencie żądania autoryzacji, dane GPS nie pokrywają się, transakcja automatycznie jest blokowana. Najnowsze ulepszenia obejmują: monitoring pojazdów w czasie rzeczywistym, sprawdzanie statusu urządzenia do poboru opłat (OBU) oraz historię tras. Natomiast Fast Data to wysoko wyspecjalizowane narzędzie analityczne, dzięki któremu właściciel firmy może monitorować kluczowe wskaźniki i dane z kart paliwowych, znajdować elementy do poprawy, optymalizować je, tworzyć realistyczne prognozy czy wizualizować dane. Fast Data zajmuje się łączeniem strumieni danych biznesowych, analizuje zebrane informacje i prezentuje je w postaci gotowych raportów.
– Nie każda firma transportowa potrzebuje rozwiązań „wszystko w jednym” – uważa z kolei Cezary Ogonowski, Diesel 24. – Dla wielu przedsiębiorców kluczowe są prostota i oszczędność. Liczy się każdy grosz na litrze paliwa, a reszta usług może być rozliczana w inny sposób. W świecie transportu, gdzie każda złotówka i każdy kilometr mają znaczenie, czasem najlepszym rozwiązaniem nie jest karta „do wszystkiego”, ale karta „do tego, co naprawdę ważne”.
Bieżąca integracja
Przyszłość zarządzania flotą to automatyzacja i integracja danych i mamy odpowiedź na ten trend w postaci Shell API – zachwalają managerowie Shella. Narzędzie umożliwia bieżącą integrację usług Shell Card z systemami klienta, tworząc spójny, indywidualnie dopasowany i zintegrowany system, bez konieczności manualnego wprowadzania danych. Narzędzie zostało zaprojektowane tak, aby było wydajne i elastyczne, a co za tym idzie, bez problemu można było je dostosować do zmieniających się potrzeb. Shell API pozwala na integrację konkretnej usługi Shella z własną aplikacją mobilną czy stroną internetową firmy. Umożliwia też zarządzanie kartami paliwowymi Shella z poziomu własnego systemu. Shell API ułatwia dostęp do danych transakcyjnych, co pozwala uzyskać nadzór nad kosztami operacyjnymi, lepiej kontrolować wydatki i zapobiegać oszustwom.
CHARAKTERYSTYKI POPULARNYCH KART
BP
Karta paliwowa BP + Aral to znakomite rozwiązanie dla wszystkich rodzajów flot samochodowych poruszających się po Europie. Umożliwia bezgotówkowe regulowanie opłat za wybrane produkty i usługi na ponad 30.000 stacji w 32 krajach. Zapewnia bezpieczeństwo transakcji, chroni przed nadużyciami, pomaga zredukować wydatki. Elastyczny system zarządzania limitami pozwala zoptymalizować koszty i zapewnia pełną kontrolę wydatków. Karta daje też dostęp do kompleksowej oferty opłat i usług drogowych (przejazdy mostami, tunelami, promami, koleją), atrakcyjnej oferty zwrotu podatku VAT i akcyzy oraz całodobowej pomocy drogowej. Dodatkowo użytkownicy karty mogą korzystać z uniwersalnego urządzenia do rozliczania opłat drogowych BP Toll box i profesjonalnego rozwiązania do zarządzania flotą BP Fleet Expert.
Diesel 24
Karta paliwowa Diesel 24 – nowoczesne narzędzie, które pozwala na bezgotówkowe zakupy paliwa w sieci stacji, z którymi współpracuje firma. Dzięki tej karcie przedsiębiorcy mogą zarządzać kosztami paliwa na poziomie całej floty pojazdów, a także korzystać z wielu stacji. Umożliwia to dostęp do paliwa w różnych lokalizacjach, zarówno w miastach, jak i w bardziej odległych rejonach, co jest istotne dla firm transportowych działających na terenie całej Europy. Karta jest częścią szerszej oferty usług, które ułatwiają firmom transportowym zarządzanie logistyką, kosztami oraz monitorowanie efektywności paliwowej. To m.in. raportowanie i analityka – Diesel 24 oferuje zaawansowane narzędzia analityczne, które pozwalają na generowanie szczegółowych raportów dotyczących tankowań, zużycia paliwa, oraz efektywności floty.
DKV Mobility
Karty DKV Mobility oferują dostęp do 69.000 stacji paliw w Europie, w tym ponad 5.000 punktów w całej Polsce. Umożliwiają tankowanie oleju napędowego na 1.200 stacjach w Polsce w cenie hurtowej, to przeciętnie 40 gr oszczędności na każdym litrze. Usługi DKV Mobility tworzą spójny ekosystem, łącząc na jednej fakturze koszty paliwa, opłaty drogowe, serwis i obowiązki celno-skarbowe. „Dołącz do grona 394 tysięcy aktywnych klientów. Przetestuj karty DKV Mobility bez opłat rejestracyjnych i ukrytych kosztów.”
E100
Międzynarodowa karta paliwowa E100 jest dostępna jest w wersji przedpłaconej lub z limitem kredytowym do 25.000 euro. Użytkownicy karty otrzymują dostęp do sieci akceptacji obejmującej ponad 18.500 punktów w 32 państwach a także do bogatego pakietu usług dodatkowych, takich jak opłaty drogowe (24 kraje), zwrot VAT (30 krajów) i akcyzy (7 krajów) oraz faktoring.
Kontrolę nad niższymi wydatkami na paliwo wspierają nowoczesne rozwiązania takie jak aplikacja mobilna, panel klienta oraz narzędzia analityczne, a także osobisty opiekun oraz całodobowy hotline.
Natomiast dla firm działających na terenie Polski jest dedykowana karta paliwowa z taryfami Smart, akceptowana na ponad 4.00 stacji. Daje pewne oraz przejrzyste zniżki od ceny hurtowej lub ceny na słupie, zależne od wolumenu tankowania.
Eurowag Visa
Karta niedawno wprowadzona do oferty, pozwala sprawnie zarządzać flotą i kontrolować wszelkiego rodzaju „awaryjne” wydatki. Jest to karta przedpłacona, umożliwiająca dokonywanie bezgotówkowych transakcji w trasie. Kierowcy mogą nią opłacić m.in. posiłki, zakwaterowanie, usługi samochodowe czy holownicze, a także np. mandaty drogowe za wykroczenia. Eurowag Visa uzupełniła dotychczasową ofertę kart paliwowych, funkcjonujących w zamkniętym obiegu (closed-loop) a kierowcy mogą z niej korzystać w dowolnym punkcie w Europie, akceptującym płatności Visa. Co więcej, oferuje elastyczną kontrolę kosztów, a to oznacza, że firma transportowa może zasilić środkami daną kartę dopiero w przypadku, gdy występuje konieczność dokonania nią płatności.
IDS
International Diesel Service jest spółką zależną Q8 (Kuwait Petroleum Corporation), jednego z największych, światowych koncernów petrochemicznych. Działa w 27 krajach, ma ponad 1.200 automatycznych, samoobsługowych stacji. Pionierskie normy bezpieczeństwa, sprawiają że liczba oszustw lub nadużyć jest wyjątkowo niska, nawet biorąc pod uwagę ogólne standardy dotyczące kart kredytowych. To najlepiej zabezpieczony produkt na rynku: zbliżeniowe karty z chipem RFID i kodem PIN. Bezpieczne stacje paliwowe - autoryzacja karty w czasie rzeczywistym przed tankowaniem. Do tego pełna kontrola nad wszystkimi kartami, za pomocą portalu użytkownika można on-line blokować czy odblokowywać karty, ustawiać limity i ograniczenia, wyświetlać ostatnie transakcje oraz kreować raporty tankowań.
IQ Card
Nowoczesna, bezpłatna karta paliwowa dla klientów biznesowych. Od 2007 roku IQ Card oferuje w ponad 20 krajach – także na stacjach autostradowych – stałą, cotygodniową cenę paliwa. „Dzięki ponad 5.600 akceptowanym stacjom w 21 krajach Europy, w tym markom takim jak BP, Moya, Aral cieszysz się maksymalną elastycznością. Nasze faktury są tak przejrzyste, że zrozumie je nawet dziecko, a nasza obsługa klienta jest zawsze łatwo dostępna – prawdziwi ludzie osobiście zajmują się Twoimi sprawami. Dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak zintegrowane uwierzytelnianie dwuskładnikowe, limity oraz ograniczenia krajowe, skutecznie chronią Cię przed oszustwami paliwowymi. IQ Card – bezpieczna, przejrzysta i przyjazna dla użytkownika.”
MOL
Gold Europe, karta dla firm operujących zarówno w Polsce, jak i za granicą. Umożliwia bezgotówkowe tankowanie w 15 krajach Europy. Wymagany próg zakupowy to powyżej 4.000 litrów miesięcznie. Karta oferuje zabezpieczenia takie jak kod PIN, limity na karcie oraz autoryzację online.
Karta Gold Poland – dedykowana firmom tankującym pojazdy na terenie Polski. Zapewnia odroczoną płatność z fakturą VAT oraz korzystne warunki handlowe. Wymagany próg zakupowy wynosi powyżej 4.000 litrów miesięcznie.
Karta Gold Poland Prepaid. Skierowana do firm preferujących przedpłacone rozwiązania. Umożliwia kontrolę wydatków poprzez środki zgromadzone na rachunku prepaid. Wymagany próg zakupowy to powyżej 1.000 litrów miesięcznie.
OnTurtle
Karty Diesel Card zapewniają bezpieczne i wygodne tankowanie na dowolnej stacji w sieci OnTurtle, która obejmuje ponad 1.800 punktów w 11 krajach europejskich. Sieć oferuje olej napędowy, AdBlue, LNG, CNG, HVO. Diesel Card Gold umożliwia dokonywanie płatności i przypisanie spersonalizowanego kodu PIN. Można skorzystać ze specjalnych warunków podczas tankowania na dowolnej stacji OnTurtle Network. Umożliwia ona płacenie za wszystkie rodzaje paliwa i usług.
Diesel Card GoB to karta do płacenia za dotowany olej napędowy, idealnie nadaje się do pojazdów chłodniczych. Jest akceptowana na stacjach benzynowych w Hiszpanii i oferuje wyjątkowe korzyści. Ponadto zapewnia bezpieczeństwo OnTurtle dzięki walidacji kodem PIN i może być również zarządzana przez przewoźnika za pośrednictwem strefy klienta.
Orlen
Flota. Najbardziej popularny Program Flota zapewnia kierowcom dostęp do największej w Polsce sieci stacji paliw (ponad 1.900 placówek na terenie kraju), oferujących najwyższej jakości towary i usługi, w tym bogatą ofertę gastronomiczną. Karta flotowa jest rozwiązaniem pozwalającym skutecznie kontrolować zużycie paliwa, a co za tym idzie szacować koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Podstawową zaletą Programu Flota jest możliwość bezgotówkowego zakupu paliwa, towarów i usług dostępnych na stacjach Orlenu. Co ważne, Program Flota można rozbudować o kolejne programy jak np. Open Drive lub DKV/Orlen, które pozwalają na dokonywanie bezgotówkowych transakcji za granicą. Ponadto program ten zapewnia atrakcyjny system rabatowania, pozwala na odroczony termin płatności oraz uproszczone, elektroniczne fakturowanie.
Port 24
Karta umożliwia tankowanie na automatycznych, samoobsługowych stacjach Port 24 oraz na stacjach partnerskich. Stacje Port 24 są zlokalizowane przy głównych trasach tranzytowych. Emitent kart oferuje bardzo korzystne ceny, które są ustalane w drodze indywidualnych negocjacji. Paliwa są dostarczane z rafinerii w Schwedt we wschodnich Niemczech oraz od krajowych producentów w bardzo konkurencyjnych cenach, które pozwalają przewoźnikom obniżyć koszty działalności. Oprócz oleju napędowego można tankować AdBlue oraz korzystać z myjni dla pojazdów ciężarowych. Termin płatności jest odroczony, nawet do 30 dni. Ponadto Port 24 oferuje dostawy paliw do zbiorników stacjonarnych, w dowolne miejsce.
Shell
Z karty Shell można korzystać na niemal 1.300 stacjach paliwowych w Polsce, a także na ponad 22 tysiącach stacji Shell w Europie oraz prawie 16 tysiącach stacji partnerskich. Karta flotowa Shell Card pozwala na efektywne zarządzanie flotą pojazdów. Korzyści, jakie daje korzystanie z niej to kontrola wydatków, zakup paliwa z odroczonym terminem płatności, rabaty dostosowane do indywidualnych szlaków transportowych, a także zbiorcza faktura oraz bezpieczeństwo transakcji. Shell Card pozwala również na realizację opłat drogowych oraz płatności za parkingi na terenie całej Europy.
Tankpool 24
Karta Tankpool 24 pozwala na tankowanie na ponad 1.600 stacjach w Europie. „Dzięki optymalizacji kosztów jesteśmy w stanie zapewnić to, co w Twojej branży najważniejsze – dobrą cenę. Z naszą nowoczesną kartą zbliżeniową płacisz tylko i wyłącznie za paliwo, bez dodatkowych kosztów. Z nami tankujesz w stałej, atrakcyjnej cenie, ustalanej z góry na dwa tygodnie. To proste i oszczędne rozwiązanie, które pozwala kontrolować koszty ekspedycji dzięki uniknięciu skoków cen paliwa. Dla Twojej wygody stworzyliśmy aplikację mobilną, która oferuje funkcję map. Dzięki niej w prosty sposób zlokalizujesz 10 najbliższych stacji czy zaplanujesz trasę.”
UTA
UTA Card to specjalistyczna karta paliwowo-serwisowa dedykowana dla firm transportowych, spedycyjnych lub wykorzystujących flotę dla własnych celów, mająca zastosowanie dla wszystkich typów pojazdów, od ciężarowych, dostawczych, autobusów aż po osobowe. Największą zaletą kart UTA jest ich uniwersalność i rozległa sieć akceptacji, obejmująca ponad 90.000 punktów w 40 krajach Europy. Aktualnie w sieci jest ponad 70.000 stacji paliw różnych marek, z czego ponad 5.000 w Polsce. UTA Card pozwala na korzystanie z szerokiego zakresu usług i produktów: wszelkiego rodzaju paliwa (także alternatywne), wkrótce również ładowanie pojazdów elektrycznych, nowoczesne rozwiązania do opłat drogowych w 27 krajach, usługi serwisowe, myjnie, parkingi, cyfrowe narzędzia do zarządzania flotą. Profesjonalne doradztwo, korzystne warunki i pakiety rabatowe pozwalają generować oszczędności oraz istotnie wpływają na poprawę wydajności firm.
T&M nr 3/2025
Tekst: Leon Bilski
Add comment