uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Wycieraczki do samochodów

Wycieraczki do samochodów ciężarowych to jeden z najważniejszych systemów zamontowanych w pojeździe, od których zależy nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Dlaczego i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Czym się różnią wycieraczki samochodów osobowych i ciężarowych?

Wycieraczki to mechanizm oczyszczający szybę z wody, śniegu i rosy – jednym słowem z wilgoci. Stawiane są im spore wymagania: muszą być skuteczne i dobrze przylegać w skrajnych warunkach atmosferycznych, przy różnych prędkościach, temperaturach, opadach. W przeciwieństwie do aut osobowych, wycieraczki ciężarówek często pracują całą dobę albo przynajmniej znaczną jej część. Czyszczą większą powierzchnię, są też bardziej narażone na pracę w skrajnych warunkach, bowiem przewóz odbywa się bez względu na pogodę.

Sprawdź ofertę wycieraczek w e-Catalogu!

W branży ciężarowej wycieraczki są znacznie większe, ich rozmiar to nawet 1000 mm (w autach osobowych najczęściej 500-550 mm). Dłuższe pióra to większe opory pracy, większe wyzwanie pod względem przylegania itp. W wycieraczce pojazdu ciężarowego może być nawet osiem punktów docisku, w osobowego najczęściej nie więcej niż cztery. Szyna sprężynująca także musi być mocniejsza.

Ponadto pojazdy ciężarowe i autobusy mają bardziej pionowe umiejscowienie szyby. Osadza się na nich więcej zanieczyszczeń, a w przypadku niektórych pojazdów specjalistycznych (wywrotki, betoniarki) osadza się na nich nie tylko kurz i pył, ale także resztki materiałów budowlanych.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wycieraczek?

W przypadku zakupu wycieraczek możemy pójść trzema drogami. Kupić z najwyższej półki cenowej i wówczas mamy pewność, że zarówno kształt części zbierającej, jak i sprężyny zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniały najlepsze odprowadzenie wody. Dodatkowo zastosowany materiał powinien sprawdzić się przez kilka sezonów w skrajnych warunkach atmosferycznych. Niestety, ceną za nakład badań i testów jest wysoki koszt zakupu. W wielu wypadkach konstrukcja takich wycieraczek jest szkieletowa, umożliwiająca skuteczne zgarnięcie wody w każdym miejscu wycieraczki. Elementy metalowe, w celu zapobieganiu korozji, często są ocynkowane.

Drugim typem, który możemy polecić,są wycieraczki ze średniej półki cenowej. Nieco mniej wytrzymałe pod względem trwałości i parametrów, ale zauważalnie tańsze. To doskonały kompromis, wymagający częstszej wymiany. Ostatnim typem wycieraczek są najtańsze, których nie polecamy. Z reguły mają one źle dobrany materiał, który po pierwszym przymarznięciu pęka (nie zawsze), a jakość zgarniania wody pozostawia wiele do życzenia. Tylko mając sporo szczęścia, trafimy wycieraczki z niskiego poziomu cenowego spełniające swoje podstawowe funkcje.

Warto pamiętać, że prawidłowa praca wycieraczek to dobra widoczność w deszcz, w nocy, w każdych warunkach. Zanieczyszczenia szyby źle zebrane przez wycieraczki powodują nieostre widzenie drogi i rozpraszanie świateł, w konsekwencji pogarszając ocenę warunków drogowych oraz kontrolę sytuacji w czasie jazdy. Czym to się może skończyć – nietrudno przewidzieć. Dlatego zalecamy zakup dobrych, markowych wycieraczek.

Szczegółową ofertę Inter Cars w segmencie wycieraczek do autobusów i pojazdów ciężarowych znajdziecie w e-Catalogu. A jeśli nie macie dostępu, skorzystajcie z formularza rejestracji.

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE