Scania przewiozła parowóz Kolejorza

Spektakularny nocny transport. Dwa pojazdy Scania przeznaczone do transportu nienormatywnego wykorzystano do przewiezienia historycznego parowozu Lecha Poznań.

 

Odnowiona lokomotywa oraz jej tender zostały dostarczone na specjalnie wybudowany peron przed stadionem. Transport odbył się w nocy z 8 na 9 października br., w ramach akcji „Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska” organizowanej przez Lecha Poznań i Lecha Pils, sponsora klubu.

6ransportowany na zestawach należących do firmy Universal Transport Polska Sp. z o. o. Do transportu wykorzystano pojazdy Scania R580 8x4/4 z napędem na dwie osie, z silnikami Euro 6.

– Cieszymy się, że mogliśmy wykonać to niecodzienne zlecenie – powiedział Paweł Borowski, prezes zarządu Universal Transport Polska Sp. z o.o. – Ze względu na gabaryty ładunku transport odbywał się w nocy. Dodatkowo, należało zdemontować część infrastruktury drogowej, w tym sygnalizację świetlną i rozpiąć linię trakcyjną komunikacji miejskiej. Wysokość transportowa zestawu wyniosła 5,7 m, a przewożona lokomotywa miała 23 m długości. Realizacja tej wyjątkowej akcji zajęła nam w sumie około 40 minut, jednak jej skala trudności w stosunku do samego czasu trwania transportu jest znacząco większa. To był wielomiesięczny okres przygotowań, konsultacji, ważących decyzji organizacyjnych i technicznych, który został w ostatnich tygodniach przed załadunkiem wielokrotnie zintensyfikowany.

Universal Transport Polska specjalizuje się w realizacji projektów logistycznych, w dużym zakresie związanych z lądowym transportem wielkogabarytowym. We flocie poznańskiego oddziału firmy znajduje się 10 pojazdów Scania, w tym sześć sztuk R580 i cztery pojazdy G 450 LA4x2.

– Scania jest jednym z wiodących producentów, oferujących pojazdy przeznaczone do transportu nienormatywnego o masie całkowitej zespołu pojazdów sięgającej nawet 250 ton – skomentował Mirosław Gołaszewski, inżynier sprzedaży Scania Polska S.A. – Dostarczamy średnio około 100 ciągników siodłowych wykorzystywanych w tego typu transportach każdego roku. Nasi klienci, to firmy o wysokim stopniu specjalizacji, które szczególnie doceniają system modułowy Scania pozwalający uzyskać rozwiązanie „skrojone na miarę” ich specyficznych potrzeb. Nie bez znaczenia jest również bezkompromisowa moc generowana przez wyjątkowe silniki V8 Euro 6.

T&M nr 11/2016

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE