Nowe rozmiary opon Uniroyal

Oferta opon Uniroyal do transportu regionalnego i długodystansowego została poszerzona o nowe rozmiary ogumienia na każdą oś pojazdu.

 

Opony  przeznaczone są zarówno do autobusów, jak i pojazdów ciężarowych. Rodzina opon została uzupełniona o modele FH 40 na oś prowadzącą i DH 40 na oś napędową w rozmiarze 315/70 R 22.5, a także o nowy model opony TH 40 do naczep w rozmiarach 385/55 R 22.5 i 385/65 R 22.5. Jak zapewnia producent, opony te gwarantują długie przebiegi oraz wysoki poziom trakcji, nawet na mokrej nawierzchni. Zarówno w oponie FH 40 na oś prowadzącą, jak i w modelu DH 40 na oś napędową, zastosowano nowy wzór bieżnika, który gwarantuje doskonałą przyczepność i bezpieczne prowadzenia nawet w ulewnym deszczu. Ponadto model FH 40 wyróżnia homologacja M+S, natomiast opona DH 40 oprócz oznaczenia M+S posiada symbol 3MPSF (trzech szczytów górskich i płatka śniegu), co oznacza, że może uzyskać lepsze osiągi na błocie czy śniegu.

Opona TH 40 do naczep dostępna jest w rozmiarach 385/55 R 22.5 i 385/65 R 22.5. Dzięki zoptymalizowanej mieszance gumowej jest wyjątkowo odporna na rozcięcia oraz gwarantuje wysokie przebiegi i długi okres eksploatacji.

Ponadto stopka karkasu w oponach Uniroyal została wzmocniona w celu zwiększenia ich trwałości. Dzięki optymalnej gęstości kordu, opony mogą wytrzymać zmienne obciążenie, a specjalna warstwa wewnętrzna zapobiega stopniowej utracie ciśnienia. Bieżnikowalny karkas pozwala na wydłużenie okresu eksploatacji opon.

 

T&M nr 11/2016

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE