Wielton 1170x150px

UTA UTA Card x 60 years Online banner 1140x200 PL 2

MTU Promo Q3 23 1170x150 TM

truck digital ad 1175042624 web PL PL v12x

PL 750x200 baner Busworld2023

Trucks Machines MD 1170x150 2

thumbnail Bosch filtry truck 1170x150

eDaily ustanawia REKORD GUINNESSA

Elektryczny pojazd dostawczy IVECO eDaily w wersji furgon o DMC 3,5 tony ustanowił REKORD GUINNESSA w kategorii „najcięższy zestaw holowany przez elektryczny samochód dostawczy”.

Cechą charakterystyczną dla IVECO eDaily jest największa w klasie zdolność holowania przyczepy o masie 3,5 tony oraz solidnej konstrukcji zbliżonych do samochodów ciężarowych. Wytrzymałość eDaily została właśnie potwierdzona historycznym wyczynem, który zapisał się oficjalnie w KSIĘDZE REKORDÓW GUINNESSA.

Świat dowiedział się o niezwykłych możliwościach elektrycznej wersji rozpoznawalnego auta dostawczego , produkowanego seryjnie, który zdołał ruszyć z miejsca i holować zestaw pojazdów ważących łącznie 153,58 tony. eDaily z silnikiem o mocy 140 kW rozwijającym 400 Nm momentu obrotowego oraz napędem na tylną oś pobił nawet rekordy ustanawiane przez samochody elektryczne z napędem na wszystkie koła.

20 czerwca 2023 r. eDaily został zaprzężony pasami do ogromnego IVECO X Way Strator. Tę potężną ciężarówkę zaprojektowano specjalnie do przewozu ponadgabarytowych ładunków o masie do 150 ton.

iveco1     iveco3

 

Na j ej naczepę załadowano dużą, ważącą ponad 50 ton koparkę z dodatkowym balastem 7 ton. Kolejnym pojazdem w drogowym pociągu była w pełni załadowana wywrotka IVECO X Way 8x4 doczepiona do przyczepy Strator, a 153 tonową karawanę zamykał lotniskowy, terenowy wóz strażacki.

eDaily ruszył, a następnie pokonał odcinek o długości 100 stóp (ok. 30 m). Wszystko odbyło się pod czujnym okiem inspektorów z KSIĘGI REKORDÓW GUINNESSA, którzy potwierdzili wykonanie zadania. W trakcie próby użyty został tryb „hi power”, będący standardowym wyposażeniem każdego eDaily. Umożliwia on dodatkowe zwiększenie mocy elektrycznego napędu w sytuacjach, w których oczekuje się od pojazdu dodatkowej mocy. Za kierownicą elektrycznego furgonu usiadł aktualny Najsilniejszy Brytyjczyk, Adam Bishop.

Fabio Santiago, szef Działu Marketingu i Zarządzania Produktami w IVECO Truck Business Unit, powiedział: - IVECO eDaily zapisał się w historii ustanowieniem rekordu, który potwierdza siłę, wytrzymałość i niezwykłe możliwości tego samochodu. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, ponieważ dowiedliśmy, że eDaily może przesuwać granice, przewyższa tradycyjne samochody elektryczne oraz pozwala klientom uczestniczyć w transformacji energetycznej bez kompromisów.

Ustanawiając historyczny rekord, IVECO eDaily wykazał zalety konstrukcji opartej na ramie i natychmiastowej dostępności wysokiego momentu obrotowego dostarczanego przez silnik elektryczny. Użytkownicy eksploatujący takie samochody z ciężkimi przyczepami mogą być pewni, że eDaily bez najmniejszego problemu poradzi sobie z holowaniem przyczep o masie do 3,5 tony.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE