uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

eDaily ustanawia REKORD GUINNESSA

Elektryczny pojazd dostawczy IVECO eDaily w wersji furgon o DMC 3,5 tony ustanowił REKORD GUINNESSA w kategorii „najcięższy zestaw holowany przez elektryczny samochód dostawczy”.

Cechą charakterystyczną dla IVECO eDaily jest największa w klasie zdolność holowania przyczepy o masie 3,5 tony oraz solidnej konstrukcji zbliżonych do samochodów ciężarowych. Wytrzymałość eDaily została właśnie potwierdzona historycznym wyczynem, który zapisał się oficjalnie w KSIĘDZE REKORDÓW GUINNESSA.

Świat dowiedział się o niezwykłych możliwościach elektrycznej wersji rozpoznawalnego auta dostawczego , produkowanego seryjnie, który zdołał ruszyć z miejsca i holować zestaw pojazdów ważących łącznie 153,58 tony. eDaily z silnikiem o mocy 140 kW rozwijającym 400 Nm momentu obrotowego oraz napędem na tylną oś pobił nawet rekordy ustanawiane przez samochody elektryczne z napędem na wszystkie koła.

20 czerwca 2023 r. eDaily został zaprzężony pasami do ogromnego IVECO X Way Strator. Tę potężną ciężarówkę zaprojektowano specjalnie do przewozu ponadgabarytowych ładunków o masie do 150 ton.

iveco1     iveco3

 

Na j ej naczepę załadowano dużą, ważącą ponad 50 ton koparkę z dodatkowym balastem 7 ton. Kolejnym pojazdem w drogowym pociągu była w pełni załadowana wywrotka IVECO X Way 8x4 doczepiona do przyczepy Strator, a 153 tonową karawanę zamykał lotniskowy, terenowy wóz strażacki.

eDaily ruszył, a następnie pokonał odcinek o długości 100 stóp (ok. 30 m). Wszystko odbyło się pod czujnym okiem inspektorów z KSIĘGI REKORDÓW GUINNESSA, którzy potwierdzili wykonanie zadania. W trakcie próby użyty został tryb „hi power”, będący standardowym wyposażeniem każdego eDaily. Umożliwia on dodatkowe zwiększenie mocy elektrycznego napędu w sytuacjach, w których oczekuje się od pojazdu dodatkowej mocy. Za kierownicą elektrycznego furgonu usiadł aktualny Najsilniejszy Brytyjczyk, Adam Bishop.

Fabio Santiago, szef Działu Marketingu i Zarządzania Produktami w IVECO Truck Business Unit, powiedział: - IVECO eDaily zapisał się w historii ustanowieniem rekordu, który potwierdza siłę, wytrzymałość i niezwykłe możliwości tego samochodu. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, ponieważ dowiedliśmy, że eDaily może przesuwać granice, przewyższa tradycyjne samochody elektryczne oraz pozwala klientom uczestniczyć w transformacji energetycznej bez kompromisów.

Ustanawiając historyczny rekord, IVECO eDaily wykazał zalety konstrukcji opartej na ramie i natychmiastowej dostępności wysokiego momentu obrotowego dostarczanego przez silnik elektryczny. Użytkownicy eksploatujący takie samochody z ciężkimi przyczepami mogą być pewni, że eDaily bez najmniejszego problemu poradzi sobie z holowaniem przyczep o masie do 3,5 tony.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE