1170x150 010323

MTU Promo Q3 22 1170x150 TM

BP 1170x150

RubiaOptima 750x200 0100

„MOYA Polska” nagrodzona

Podczas Wielkiego Finału kolejnej edycji Olimpiady Zwolnionych z Teorii aż cztery projekty działające w ramach programu partnerskiego „MOYA Polska” otrzymały najwyższe wyróżnienia – „Złote Wilki”.

Inicjatywy „Retro Maków” z Makowa Mazowieckiego, „Aport!” z Siedlec, „Terrain Story” z Katowic i „PODpunkt” ze Starogardu Gdańskiego okazały się najlepsze w swoich kategoriach. W Wielkim Finale Zwolnionych z Teorii wzięło udział aż 2,5 tys. uczniów z całej Polski.

Zwolnieni z Teorii to przedsięwzięcie, które ma na celu z jednej strony aktywizację uczniów i edukację ich poprzez praktykę, a z drugiej – działanie na rzecz lokalnych społeczności. W ramach swojej polityki społecznej odpowiedzialności biznesu Anwim S.A., właściciel stacji paliw MOYA, nawiązał współpracę z fundacją Zwolnieni z Teorii tworząc program partnerski „MOYA Polska”, w ramach którego uczniowie prowadzeni byli przez realizację własnych projektów społecznych. Wybrane inicjatywy otrzymały wsparcie merytoryczne i inspiracyjne ekspertów Anwim S.A., którzy byli do dyspozycji zespołów, aktywnie uczestnicząc w ich pracach.

Podczas Wielkiego Finału corocznej Olimpiady Zwolnionych z Teorii aż cztery projekty prowadzone w ramach „MOYA Polska” otrzymały najwyższe wyróżnienia, „Złote Wilki”, a trzy „Srebrne Wilki”, dla najlepszych projektów w poszczególnych województwach.

Projekty „Terrain Story” z Katowic, będący serią gier terenowych opartych na kodach QR oraz „PODpunkt” ze Starogardu Gdańskiego, którego celem jest działanie na rzecz zwiększenia świadomości społecznej w temacie OZE, zostały nagrodzone w kategorii „Przestrzeń miejska”. W kategorii „Społeczność lokalna” wyróżnienie otrzymał projekt „Retro Maków” (Maków Mazowiecki), który koncentruje się na promocji szkolnictwa zawodowego. Z kolei siedlecka inicjatywa „Aport!” stworzona została, by uświadamiać społeczeństwo w kwestiach dbania o bezdomne zwierzęta i wspierania schronisk.

W ramach programu partnerskiego dla uczniów szkół średnich „MOYA Polska” prowadzonych było 55 projektów o szeroko pojętej tematyce działania lokalnego. 20 spośród nich otrzymało wsparcie mentorskie 14 ekspertów Anwim S.A.

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE