Przegląd opon

Okresowe przeglądy ogumienia flot pojazdów ciężarowych mają znaczący wpływ na efektywność pracy firmy transportowej.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Continental oraz Hiszpańskie Ministerstwo Transportu, ogumienie pochłania 40 proc. kosztów operacyjnych floty. Opony przemierzające międzynarodowe trasy wymagają stałej kontroli ciśnienia, głębokości bieżnika, przebiegu, a także stanu zużycia opony oraz ewentualnych uszkodzeń. Duży wpływ opon na optymalizację kosztów wprowadzenia przedsiębiorstwa transportowego sprawia, że operatorzy flot korzystają z usług zewnętrznych ekspertów, którzy dają firmie dostęp do specjalistycznych narzędzi oraz wiedzy profesjonalistów na temat ogumienia. Doskonałym przykładem takiego outsourcingu jest usługa ContiFleetCheck oferowana w ramach programu Conti360o, stworzonego do kompleksowego wsparcia flot w zarządzaniu ogumieniem. Usługa ContiFleetCheck zapewnia okresowe przeglądy ogumienia. Specjaliści sprawdzają stan bieżnika: jego przebieg, głębokość i zużycie, kontrolują wartość ciśnienia w oponach, a także naprawiają ewentualne uszkodzenia.

Terminy przeglądów ogumienia w ramach usługi ContiFleetCheck ustalane są indywidualnie i odbywają się cyklicznie według zaleceń wskazanych przez flotę lub przez Continental. Przegląd może być dokonany również na zlecenie kierowcy. Kontrole mogą mieć miejsce w serwisach firm lub w lokalnych warsztatach sieci Conti3600. Istnieje także możliwość weryfikacji stanu opon, kiedy pojazd jest w trasie. Wówczas przeglądu dokonuje serwis mobilny. Co ważne, flota ponosi koszty jedynie za faktycznie wykonane usługi. Nie obowiązują żadne opłaty abonamentowe. Podgląd wyników przeglądów możliwy jest na specjalnej platformie Web Cesar, do której dostęp mają operatorzy obsługiwanych firm w ramach ContiFleetCheck. Tam również dostępne są faktury zbiorcze za wykonane usługi. Flota może dokonać szybkiej i prostej płatności za pomocą Web Cesar.

Obecnie, usługa ContiFleetCheck dostępna w ramach programu Conti360° Fleet Services dostępna jest w 15 krajach Europy - w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, we Francji, w Niemczech, we Włoszech, w Polsce, na Słowacji, w Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Turcji, Irlandii i na Węgrzech.

 

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE