Michelin Power Digger

Michelin zaezentował nową oponę do koparek kołowych. Power Digger w rozmiarze 10.00-20 jest oponą diagonalną zaprojektowaną do prac w warunkach budowlanych.

 

Dla uzyskania maksymalnej stabilności pojazdu, która jest niezbędna w przypadku koparek wykonujących 360-stopniowe obroty na różnorodnym, często niestabilnym podłożu, zastosowano większą liczbę klocków bieżnika, wielokierunkowe bloki oraz liczne mostki pomiędzy klockami.

W stosunku do opon konkurencyjnych boki Michelin Power Digger są grubsze i dzięki temu bardziej odporne na uszkodzenia. Dwie dodatkowe warstwy osnowy oraz równomierne rozłożenie gumy w bieżniku zabezpieczają tę część opony przed ścieraniem i uszkodzeniami.

W oponie zastosowano diamentową rzeźbę bloków bieżnika – innowacyjną technologię znaną i z powodzeniem wykorzystywaną w oponach Michelin BibLoad. Sześciokątne bloki kierunkowego bieżnika oraz technologia diagonalnego opasania zapewniają równomierne zużycie przez cały okres eksploatacji opony.

Power Digger posiada indeks nośności 162A2/147B, który, jak zapewnia producent,  jest wyższy w porównaniu z konkurencyjnym ogumieniem. Jak wszystkie opony rolnicze i agro-przemysłowe marki Michelin, Power Digger jest objęty dożywotnia gwarancją (tj. do 10% głębokości bieżnika).

Obecnie 80 proc. koparek kołowych jest użytkowanych z oponami montowanymi w układzie podwójnym. Power Digger jest rozwiązaniem polecanym do tego typu maszyn. Nowa opona będzie dostępna w sprzedaży od czerwca 2017 roku.

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE