uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Firma Doosan Bobcat pomogła

W zeszłym roku firma Doosan Bobcat, we współpracy z wiodącą organizacją humanitarną People in Need, uruchomiła dotację w wysokości 800 tys. EUR jako wsparcie miejscowej gospodarki i społeczności w Turcji.

Silne trzęsienia ziemi, które miały miejsce 6 lutego 2023 r. w Turcji wywołały katastrofalne skutki dla życia ponad 9 milionów osób, niszcząc lub uszkadzając ponad 240 tys. budynków.

W tym czasie Firma Doosan Bobcat zapewniła natychmiastową pomoc, służąc swoim sprzętem budowlanym i zaoferowała pomoc humanitarną dla obszarów objętych wstrząsami, finansując miejscowe przedsiębiorstwa rodzinne i mikroprzedsiębiorstwa dotacjami całkowitej wysokości 800 tys. EUR w ramach projektu wczesnej rewitalizacji.

Fundusze miały na celu przywrócić działanie małych firm, które mogłyby zapewniać usługi niezbędne podczas odbudowy i odtwarzania miejscowej gospodarki. W ramach zapewniania miejscowego wsparcia firma współpracowała z People in Need, organizacją humanitarną działającą na całym świecie, która prowadzi rozwiniętą działalność w rejonach objętych kataklizmem.

 

553 firmy otrzymały wsparcie w pierwszym roku

-Po katastrofalnym trzęsieniu ziemi, które dotknęło południowo-wschodnią Turcję, firma Doosan Bobcat podjęła się wspierania przedsiębiorstw rodzinnych i mikroprzedsiębiorstw, aby przywrócić ich działalność. We współpracy z People in Need z powodzeniem zapewniliśmy pomoc 553 firmom, wspomagając odbudowę istotnych powiązań oraz umacnianie lokalnych łańcuchów wartości. Ta wciąż działająca inicjatywa może dotrzeć do setek firm i pozytywnie wpłynąć na życie tysięcy osób-powiedział Scott Park, wiceprezes i dyrektor generalny Doosan Bobcat.

 

Wspieranie społeczności w ich odbudowie  

-Firma Doosan Bobcat pokazała jej zaangażowane we wspieranie społeczności w ich odbudowie. Doosan Bobcat, we współpracy z People in Need, zapewnia niezbędną pomoc finansową małym firmom, które stanowią podstawę miejscowej gospodarki. Fundusze te pomagają miejscowym, a ich firmy wznawiają działalność, zapewniając niezbędne usługi w swoich społecznościach. Od początku programu nasze finansowanie pomogło ponad 500 firmom i ponad 2000 osób-, powiedział Šimon Pánek, dyrektor i współzałożyciel People in Need.

 

Volkan Alparslan (właściciel sklepu z oświetleniem) Ciągle nie tracę nadziei”.

Volkan miał trzypiętrowy salon z oświetleniem, który runął w gruzy. Nie pozwala jednak, żeby tragedia ta decydowała o jego przyszłości. Po znalezieniu nowego miejsca Volkan ponownie otworzył swój sklep, przyczyniając się do powrotu normalności w Adıyaman. People in Need doceniło niezłomność Volkana i zaoferowało dotację pieniężną, w samą porę, by mógł uzupełnić swoją ofertę i ponownie uruchomić działalność. W miarę, jak rosła klientela Volkana, rósł również jego optymizm:

-Chociaż straciłem wszystko, nie straciłem nadziei. Jestem niewzruszony w moim postanowieniu, by odzyskać to, co straciłem - powiedział Volkan.

 

Vedat Gündüz (właściciel restauracji) Motywują mnie moi pracownicy”.

-Moja stara restauracja została całkowicie zniszczona i nic nie mogłem stamtąd uratować. Udało mi się zdobyć kontener i zacząłem ustawiać stoły i krzesła wokół mojej kontenerowej restauracji; teraz mogę pomieścić 40 klientów. Dzięki dofinansowaniu mogłem kupić sprzęt i składniki do gotowania, dzięki czemu mogłem ponownie rozpocząć pracę. Teraz mam dwóch pełnoetatowych pracowników i jednego na pół etatu. Oglądanie ich, jak pracują i zarabiają, by utrzymywać swe rodziny, sprawia, że jestem zmotywowany do pracy i kontynuacji tego, co zacząłem.

 

Emine Çelik (właścicielka punktu z tostami) Solidarność to klucz do odbudowy.

-Mimo niepowodzeń i wyzwań, moje podejście jest pozytywne. Jestem silną kobietą i zrobię to, co konieczne, by utrzymać moją rodzinę i spełnić nasze marzenia. Dotacja była dla mnie jak lek ratujący życie – pozwoliła mi zakupić niezbędny sprzęt i narzędzia do mojego punktu, jak również składniki do zrobienia tostów. Znów mogłam stanąć na nogi.

-Wszystkie opowieści, jakie słyszymy od beneficjentów projektu wczesnej odbudowy pokazują ich niezłomność i determinację, wartości, które dla nas wiele znaczą. Nasza dotacja już wywarła ogromny wpływ, pozwalając na ponowne uruchomienie działalności i tworząc możliwości pracy, by wspomóc miejscowej społeczności w powrocie do codziennego życia. Dzięki takiej współpracy możemy coś naprawdę zdziałać - powiedział Gary Hornbacher, prezes Doosan Bobcat w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA).

 

Informacja o People in Need

Organizacja People in Need została założona w 1992 r. i stopniowo stała się jedną z największych organizacji non-profit w Europie Środkowej, dążąc do zapewniania pomocy w strefach wojny, obszarach dotkniętych katastrofami naturalnymi lub miejscach, gdzie ludzie bez wsparcia nie mogą przełamać błędnego koła ubóstwa. Dział pomocy i rozwoju People in Need działa w 27 krajach, każdego roku realizujemy projekty warte miliony euro, które pomagają tysiącom osób w potrzebujących obszarach świata.

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE