uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

LH 26 M po premierze

Na niedawnych targach LIGNA 2023 w Hanowerze Liebherr przedstawił nową, mocną maszynę do transportu drewna, LH 26 M Timber Litronic.

Dzięki kompaktowej konstrukcji nadaje się do stosowania w tartakach i składach o ograniczonej przestrzeni. LH ​​26 M Timber Litronic ma wiele walorów, łącząc w sobie wysoką wydajność jazdy z kompaktowymi wymiarami. Wyróżnia się m.in. relatywnie niskim zużyciem paliwa podczas pracy z maksymalną wydajnością. Napęd stanowi silnik o mocy 125 kW / 170 KM. Niewielki promień obrotu umożliwia pełne zawracanie nawet w bardzo wąskich miejscach pracy. Maszyna może pracować blisko linii sortowniczych lub stosów drewna. Aby zapewnić odpowiednią zwrotność LH 26 M Timber jest standardowo wyposażony w cztery koła skrętne. Sterowanie czterema kołami zwiększa stabilność jazdy, a tym samym poprawia stabilność kierunkową.

Aby operator mógł kontrolować ciśnienie w oponach, maszynę wyposażono w nowy zintegrowany, fabryczny system monitorowania ciśnienia. Żądane, docelowe ciśnienie w oponach można ustawić na wyświetlaczu w kabinie operatora. Jeśli aktualne ciśnienie w oponach odbiega od ustawionego ciśnienia docelowego, na wyświetlaczu pojawia się ostrzeżenie. Zintegrowany system monitorowania nie tylko zwiększa bezpieczeństwo, ale także wpływa na zwiększenie komfortu jazdy oraz mniejsze zużycie opon.

Podwozie ma 3-metrową szerokość. Wraz w podporowym lemieszem tylnym ma zapewniać maszynie wysoki stopień stabilności podczas wykonywania operacji przeładunkowych, co oznacza również możliwość dalszego zwiększenia ładowności np. podczas załadunku i rozładunku przyczepy. W przypadku pokonywania dłuższych odległości optymalnym wyborem jest połączenie ładowarki i przyczepy. Mocny napęd jezdny i solidne osie pozwalają maszynie na holowanie przyczep o masie do 60 t.

Wraz z LH 26 M Timber Litronic, na hanowerskiej wystawie firma Liebherr zaprezentowała publiczności nowy samochód ciężarowy do przewozu drewna, na stoisku znalazł się również wysięgnik prosty o długości 6,6 m i ramię o długości 5 m z zakrzywionym końcem oraz chwytak do drewna Liebherr typu GM 10B.

 

T&M nr 5/2023

Tekst: Michał Jurczak

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE