uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Pięć ramion do chwytania

Liebherr przedstawił pięcioramienny chwytak GMM 50-5 zaprojektowany dla maszyn od 35 do 55 t. Jego adresatami są m.in. dostawcy usług z sektora recyklingu.

Wśród walorów wymienia się dużą nośność, sprężystość i trwałość.

Transport „surowca” przeznacznego dla firm zajmujących się recyklingim wymaga szczególności solidności, niezawodności i wydajności. Chwytak GMM 50-5 predestynowany jest do właśnie najcięższych prac w zakresie recyklingu i przerobu złomu, a dokładnie do chwytania mieszanego i rozdrobnionego złomu i wiórów o objętości do 1,1 m.sześc. Ułożenie i kształt grotów i pazurów zoptymalizowano pod kątem odpowiedniej penetracji i trzymania nieporęcznego i jednocześnie sypkiego materiału.

Wytrzymałość komponentów chwytaka GMM 50-5 wynika m.in. z zastosowania staliwa (stop żelaza z weglem) i odpornej na ścieranie blachy stalowej o wysokiej wytrzymałości. Specjalny kształt nośnika i samych pazurów chwytaka  powstał w wyniku zastosowania nowoczesnego oprogramowania  obliczeniowego i symulacyjnego. Napęd standardowo wyposażono w dwa silniki. Odpowiednie kanały olejowe odpowiadają za duże prędkości robocze, a tym samym mają wpływ ale także za wydajną pracę urządzenia. Dzięki ochronie silnika i węża zminimalizowano ryzyko uszkodzenia silników obrotowych i przewodów hydraulicznych.

 

T&M nr 6/2022

Tekst: Michał Jurczak

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE