Pięć ramion do chwytania

Liebherr przedstawił pięcioramienny chwytak GMM 50-5 zaprojektowany dla maszyn od 35 do 55 t. Jego adresatami są m.in. dostawcy usług z sektora recyklingu.

Wśród walorów wymienia się dużą nośność, sprężystość i trwałość.

Transport „surowca” przeznacznego dla firm zajmujących się recyklingim wymaga szczególności solidności, niezawodności i wydajności. Chwytak GMM 50-5 predestynowany jest do właśnie najcięższych prac w zakresie recyklingu i przerobu złomu, a dokładnie do chwytania mieszanego i rozdrobnionego złomu i wiórów o objętości do 1,1 m.sześc. Ułożenie i kształt grotów i pazurów zoptymalizowano pod kątem odpowiedniej penetracji i trzymania nieporęcznego i jednocześnie sypkiego materiału.

Wytrzymałość komponentów chwytaka GMM 50-5 wynika m.in. z zastosowania staliwa (stop żelaza z weglem) i odpornej na ścieranie blachy stalowej o wysokiej wytrzymałości. Specjalny kształt nośnika i samych pazurów chwytaka  powstał w wyniku zastosowania nowoczesnego oprogramowania  obliczeniowego i symulacyjnego. Napęd standardowo wyposażono w dwa silniki. Odpowiednie kanały olejowe odpowiadają za duże prędkości robocze, a tym samym mają wpływ ale także za wydajną pracę urządzenia. Dzięki ochronie silnika i węża zminimalizowano ryzyko uszkodzenia silników obrotowych i przewodów hydraulicznych.

 

T&M nr 6/2022

Tekst: Michał Jurczak

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE