Comat ma pół wieku

Comat, firma z Luksemburga świętuje swoje 50. urodziny. Od 1980 r. jest oficjalnym dystrybutorem marki Liebherr. Obchody uświęciła „jubileuszowa”  koparka gąsienicowa Liebherr R 924 G8.

Od momentu powstania firma Comat wyrobiła sobie dobrą opinię wśród głównych graczy w sektorze budowlanym w Luksemburgu. Z sukcesami uczestniczy też w licznych projektach realizowanych w kamieniołomach. Claude Conter, dyrektor firmy Comat jest bardzo zadowolony ze współpracy z marką Liebherr. - To bardzo owocne partnerstwo. Te dwie rodzinne firmy są niezawodne i stabilne. Konsekwentnie przeznaczamy nasze zyski na inwestycje – mówi C.Conter.

         Pierwszymi sprzedanymi przez Comat maszynami Liebherr były koparka kołowa A 922 dla Sotraroute i LR 631 dla Perrard. Później były kolejne. Koparka gąsienicowa R 924 G8, która uświetnia jubileusz pochodzi z ​zakładu produkcyjnego Liebherr-France SAS w Colmar. To maszyna ósmej generacji, zresztą nieco zmodyfikowana. Odbiorca wybrał niestandardową wersję w firmowym malowaniu i ze specjalnym logo 50-lecia. Maszyna dołączyła do floty wynajmu. Flota ta (Comat Location) liczy obecnie 50 pojazdów (m.in. koparki od 14 do 40 t, ładowarki kołowe i ciągniki gąsienicowe).

 

T&M nr 4/2022

Tekst: Michał Jurczak

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE