uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Nowy żuraw z serii „Tough Ones

Udana seria żurawi EC-B firmy Liebherr doczekała się nowej wersji.

470 EC-B Flat-Top dysponuje udźwigiem maksymalnym 16 lub 20 t i jest obecnie największym w rodzinie „Tough Ones”. Liebherr 470 EC-B trafił do sprzedaży w styczniu tego roku. Flagowy żuraw z inteligentnymi systemami wspomagania oferuje wysięgnik o długości 80 m (zasięg  można zwiększyć do 83 m za pomocą przedłużenia). W 16-tonowej wersji 470 EC-B nośność sięga 3200 kg, w przypadku wersji 20-tonowej jest o 200 kg mniejsza. Wysięgnik można podzielić na sekcje o długości 2,5 m, dzięki czemu można go dostosować do różnych wymagań operacyjnych. Kilka żurawi typu Flat-Top z serii EC-B może bezpiecznie współpracować w tym samym miejscu, nawet na ograniczonej przestrzeni.  

Podczas projektowania skupiono się nie tylko na wydajności, ale także na łatwości montażu i transporcie. Wysięgnik i przeciwwysięgnik można wygodnie i bezpiecznie przymocować do platformy obrotowej. Zastosowano też sprawdzone złącza szybkiego montażu. Do przetransportowania części obrotowej z wysięgnikiem wraz z przeciwbalastem na plac budowy potrzeba relatywnie niewielu, bo pięciu ciężarówek.  

470 EC-B posiada połączenie zarówno dla systemów wieżowych 24 HC 420, jak i 24 HC 630. System wieżowy 24 HC pasuje do sprzętu o dużym udźwigu. Jego kompaktowe wymiary pozwalają na ekonomiczne przenoszenie poszczególnych elementów z punktu A do punktu B. Maksymalną wysokość haka wolnostojącego (do 96 m) osiąga się dzięki systemowi 24 HC 630.

Żuraw jest dostępny z jedną z trzech wersji kabiny operatora: LiCAB Basic, LiCAB Air lub LiCAB AirPlus. Wszystkie oferują powierzchnię podłogi przekraczającą 2 mkw. Dzięki szerokiemu polu widzenia z kabiny, operator dźwigu ma dobrą widoczność na plac budowy i ładunek, który ma zostać podniesiony, co przyczynia się do bezpieczeństwa zarówno samego operatora, jak i maszyny. Producent zwraca uwagę na efektywność nowego oświetlenia LED (łączna pow. 8,6 mkw.). Panele nie muszą być montowane oddzielnie, mogą pozostać na swoim miejscu na sekcji końcowej wysięgnika podczas transportu.

W kabinie znajduje się również nowy, 12-calowy ekran z intuicyjną obsługą. System operacyjny żurawia wieżowego (TC-OS) oferuje możliwość wyboru języka. Użytkownicy poruszają się po uproszczonej strukturze menu za pomocą ekranu dotykowego

 

.T&M nr 2/2022

Tekst: Michał Jurczak

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE