uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Feickert z czterema nowymi maszynami

Feickert Bauunternehmen od ponad 70 lat realizuje zadania w budownictwie lądowym i specjalnym.

Pomagają w tym potężne maszyny do robót ziemnych firmy Liebherr. Stanowią połowę kompleksowej floty maszyn Feickert, która obejmuje ok. 220 jednostek. W tym roku gamę uzupełniły cztery kolejne.       

         Firma Feickert Bauunternehmen została założona ponad 70 lat temu przez Waltera Feickerta w Weilburg-Gaudernbach (Hesja). Na początku skupiała się na budownictwie, m.in. kolei, od lat 70-tych zajmuje się też budową rurociągów i kanałów. Rodzinna firma koncentruje się dziś na inżynierii lądowej, w szczególności trudnej budowie kanałów i wodociągów, a także budowie dróg i realizacji robót ziemnych. Działa też w innych obszarach, obróbce metali oraz inżynierii specjalnej. Obecnie w Feickert Bauunternehmen pracuje ok. 370 osób w czterech lokalizacjach (Hesja, Turyngia, Saksonia-Anhalt i Luksemburg).

         Feickert utrzymuje relacje biznesowe z firmą Liebherr od 1955 r. Ostatnio zainwestowała w cztery kolejne maszyny do robót ziemnych. Mowa o dwóch koparkach kołowych i dwóch gąsienicowych. Niejako „przy okazji”  zmodernizowano systemy szybkozłączy Liebherr, oleje hydrauliczne i systemy transmisji danych. Feickert polega na przystawkach narzędziowych i systemach szybkozłączy Liebherr, jak również na olejach hydraulicznych tej marki. Dochodzi do tego kompleksowe zarządzanie flotą z systemem transmisji danych i pozycjonowania LiDAT.

         W skład floty weszły koparki kołowe A 918 Compact Litronic, jak również gąsienicowe R 914 Compact Litronic i R 930 Litronic. Koparka kołowa A 918 Compact z krótkim tyłem, która została opracowana i wyprodukowana przez Liebherr-Hydraulikbagger. Jest maszyną do ciasnych przestrzeni, dzięki dużym udźwigom i siłom kopania przy krótkim wychyleniu tyłu wynoszącym 1,85 m. Gąsienicowa maszyna Liebherr R 914 Compact również ma relatywnie krótki tył (odchylenie wynosi 1,55 m). Relatywnie niewielkie wymiary pozwalają na łatwe przenoszenie maszyny z jednego placu budowy na drugi. Koparka gąsienicowa Liebherr R 930 Litronic jest częścią nowej generacji 8, która obejmuje łącznie siedem wersji od 22 do 45 t. Obie koparki gąsienicowe zaprojektowano i wyprodukowano w Liebherr-France SAS w Colmar.

         Zdaniem Ragnara Feickerta, dyrektora zarządzającego, kluczowe znaczenie ma wydajność. - Mamy ponad 60-letnie doświadczenie z maszynami Liebherr. Łączą one maksymalną produktywność z doskonałą wydajnością, co stanowi kompletną inwestycję. Osprzęt narzędziowy i systemy szybkozłączy umożliwiają więcej zastosowań i lepsze wykorzystanie maszyny – mówi R. Feickert.

         Oprócz zróżnicowanej floty, Feickert posiada ok. 350 mechanicznych i hydraulicznych osprzętów narzędziowych, z których większość pochodzi od firmy Liebherr. - Używamy łyżek podsiębiernych, łyżek do rowów i łyżek obrotowych. Klasyczne zadania związane z chwytaniem i ładowaniem są wykonywane za pomocą łyżek podsiębiernych Liebherr. Natomiast przy budowie wykopów i koryt łyżki skarpowe Liebherr służą do tworzenia nasypów i poboczy, a także do niwelacji. Łyżki obrotowe Liebherr są naprawdę wszechstronne: charakteryzują się zakresem przechyłu 2 x 50 st. i mogą być używane zarówno do kopania, jak i do pracy na nasypach i zboczach - wylicza Hauke ​​Feickert.

         Aby uzyskać większą produktywność, wydajność i bezpieczeństwo na placu budowy, Feickert polega na w pełni hydraulicznym systemie szybkozłączy LIKUFIX®. Połączenie hydraulicznego szybkozłącza z blokiem sprzęgającym LIKUFIX umożliwia szybką i bezpieczną wymianę mechanicznego i hydraulicznego osprzętu narzędzi z kabiny. - Dzięki LIKUFIX® znacznie rozszerzamy zakres zastosowań koparek hydraulicznych i ładowarek kołowych, dzięki czemu możemy znacznie zwiększyć wykorzystanie maszyny. W pełni hydrauliczny system szybkozłączy zapewnia nam również niezbędną elastyczność, której potrzebujemy do realizacji specjalnych projektów budowlanych - podkreśla H. ​​Feickert. Jeśli prace na placu budowy wymagają specjalnego osprzętu narzędziowego, takiego jak np. ubijak, firma budowlana korzysta z oferty usług wypożyczalni Liebherr. 

         Maszyny Liebherr zaprojektowano tak, aby mogły wytrzymać duże obciążenia. Regularna konserwacja jest niezbędna do zapewnienia długotrwałej wydajności. Dwa lata temu zdecydowano się na zastosowanie w całej flocie maszyn  biodegradowalnego oleju hydraulicznego „Liebherr Hydraulic Plus”. To bezpopiołowy płyn hydrauliczny do stosowania w obszarach wrażliwych dla środowiska. Wśród kluczowych cech są walory uszczelniające, niska skłonność do pienienia, optymalna odporność na starzenie i dobra ochrona przed korozją (ochrona elementów hydraulicznych). Bazę oleju stanowią w pełni syntetyczne polialfaolefiny. Dzięki odpowiedniemu monitorowaniu oleju można ograniczyć zużycie paliwa, wydłużyć okresy między wymianami i osiągnąć czas pracy do 10 tys. godzin pracy.

         Feickert Bauunternehmen każdego roku opiekuje się nawet 240 placami budowy. Kompleksowe zarządzanie flotą z systemem transmisji danych i pozycjonowania LiDAT obejmuje usługi w Niemczech i Luksemburgu. Prawie każdą maszynę we flocie Feickert wyposażono w LiDAT. Dostarcza on informacji o lokalizacji i obsłudze. - Dzięki LiDAT możemy przeglądać i zarządzać całą naszą flotą w dowolnym momencie z naszej siedziby w Weilburgu. Dzięki temu wiemy, gdzie znajdują się maszyny i otrzymujemy wyczerpujące informacje na temat czasu pracy i użytkowania, zużycia paliwa, a także okresów międzyserwisowych – mówi Axel Schupp, kierownik ds. technologii maszyn, Feickert Bauunternehmen.

 

T&M nr 12/2021

Tekst: Michał Jurczak

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE