LH 80 M dla Mazeau Recyclage

Przeznaczoną  do przeładunku ciężkich ładunków w sektorze drzewnym, recyklingu oraz do prac portowych, maszynę LH 80 M High Rise Industry Litronic przygotowano do specjalnych potrzeb Mazeau Recyclage.

         Ładowarka LH 80 M High Rise jest predestynowana do przeładunku materiałów ciężkich, zwłaszcza złomu metalowego i drewna, a także do przeładunku w portach. Maszyna jest bardzo stabilna, a wersja z hydraulicznie podnoszoną do 9,8 m wieżą pozwala operatorowi lepiej obserwować obszar roboczy. Mazeau Recycling szukało właśnie tego typu urządzenia do przeładunku materiałów, aby zwiększyć produktywność i skrócić czas załadunku statków. Maszyna jest uzupełnieniem stosowanej już wcześniej, ładowarki Liebherr A 944 C HD High Rise Litronic.

         LH 80 M High Rise trafiła do Gennevilliers, w rejonie paryskim. To jedna z ok. 30 maszyn marki Liebherr, które są wykorzystywane do prac rozbiórkowych i recyklingu w firmie. Masa eksploatacyjna przekracza 90 t. Jednostka napędowa dysponuje mocą ponad 300 KM, a silnik spełnia wymagania normy Stage V.

LH 80 M High Rise dźwiga do 5,5 t, osiągając promień do 21,5 m. To o 20 proc. oraz 1,5 m więcej w porównaniu do ładowarki A 944 C HD High Rise dostarczonej do Mazeau Recyclage w 2008 r. (przepracowała już ok. 18 tys. godzin).  

         Sterowanie jest bardzo proste, odbywa się przy pomocy dżojstika (wyeliminowano tradycyjną kierownicę). Drzwi przesuwne ułatwiają dostęp do kabiny. Ładowarka posiada opatentowany system odzyskiwania energii, pozwalający na uzyskiwanie nawet 35-procentowych oszczędności paliwa w porównaniu z poprzednim modelem.

 

T&M nr 11/2021

Tekst: Michał Jurczak

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE