uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Wznosi ośmiokondygnacyjny budynek

Nowy żuraw Liebherr 125 K pracuje przy budowie sporej wielkości obiektu mieszkalnego w aglomeracji nowojorskiej.

Ta wyjątkowa maszyna tym razem wykonuje zadania w dosyć nietypowych warunkach. 

Żuraw z serii K można rozłożyć bez dodatkowego wyposażenia. Jest to największy szybko montowany żuraw w swojej klasie, został specjalnie zaprojektowany do celów budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego i drogowego. Wysięgnik ma 55 m długości, maksymalny udźwig to 8 t. Zasięg, w tym konkretnym przypadku wynosi niecałe 37 m. Dzięki Load Plus udźwig można zwiększyć nawet o 20 proc. za naciśnięciem przycisku. To dodatkowo zwiększa wydajność. Kabina zewnętrzna oraz wsparcie systemów asystujących zwiększają bezpieczeństwo na budowie.

- Kupiliśmy żuraw specjalnie w tym celu, do budowy tego obiektu - mówi Daniel Bossi, dyrektor zarządzający Extreme Construction z siedzibą w Hamilton w stanie New Jersey. To zasięg, użyteczność i elastyczność serii K przekonały budowlańców. Zwłaszcza, że warunki pracy na tej budowie są raczej nietypowe. Maszynę umieszczono bowiem na trzecim piętrze, w taki sposób, aby miała dostęp do wszystkich kluczowych obszarów budynku. Dzięki temu nie są wymagane czasochłonne relokacje. W przeciwieństwie do innych technologii podnoszenia, takich jak dźwigi załadunkowe lub teleskopowe, w tym przypadku nie zatem nie ma potrzeby planowania dodatkowych tras i miejsc parkingowych. Ponadto, umieszczony na trzecim piętrze żuraw może łatwo obracać się nad, pracującą nad innym projektem maszyną Liebherr 316 HCL-L (ze względu na wyższą pozycję 125 K góruje nad 316 HCL-L o prawie 7 m). Korzyści takiego ulokowania K125 jest zresztą więcej, nie ma potrzeby wykonywania wgłębień w podłogach, aby pomieścić wieżę żurawia, co oszczędza czas i pieniądze. Kabinę można zmontować bez użycia dodatkowych narzędzi. Dotyczy to również samego żurawia, który „rozkłada się” przy wsparciu własnych napędów.

         Podnoszenie elementów betonowych i umieszczanie konstrukcji ze stali to tylko dwa z zadań wykonywanych przez 125 K. Projekt obejmuje  ośmiokondygnacyjny budynek z ponad 180 lokalami mieszkalnymi, ok. 1,9 tys. m.kw. powierzchni handlowej i wielopoziomowy parking. Całość ma być gotowa w  2022 r.

 

T&M nr 10/2021

Tekst: Michał Jurczak

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE