uta czerwiec

loga na www miedzy banery

Latex 185130mm 2pages v5 PL

loga na www miedzy banery

vdo

loga na www miedzy banery

MAN TGX MY24 Banner 1170 x 150

loga na www miedzy banery

1280x180 2

loga na www miedzy banery

bp 2024 karta bp Plus Aral 1170x300px 3

loga na www miedzy banery

targi automechanika 1117x150px pl

loga na www miedzy banery

VAT Polska banner

loga na www miedzy banery

DAF

Liebherr T 274

Nowy kolos dla górnictwa Wiodąca w swojej klasie ładowność (305 t),

sprawdzona konstrukcja oparta na modelu T 284, która ma za sobą ponad 20 mln godzin pracy w terenie, a także dopasowanie do koparek górniczych R 9800 i R 9600 – to akcentowane przez producenta, kluczowe cechy nowej ciężarówki transportowej Liebherr T 274. Liebherr rozszerzył swoją ofertę produktową o T 274, ciężarówkę wypełniającą lukę między modelem T 284 (363 t), a zmodernizowanym T 264 (240 t). Nowy pojazd ma tę samą podstawową konstrukcję co T 284, korzysta zatem z jego wieloletniego doświadczenia zdobytego podczas pracy w terenie.

 

Siła wszechstronności

Dostawcy nowej maszyny podkreślają, że stanowi ona wszechstronne rozwiązanie, praktycznie do wszystkich zastosowań, w tym do pracy w ekstremalnie zimnym klimacie i środowiskach na dużych wysokościach. W T 274 zwracają uwagę również relatywnie szybkie czasy cykli, wyższe tempo produkcji, niskie zużycie paliwa i stosunkowo niski koszt eksploatacji. Dostępna jest szeroka gama opcji, m.in. Liebherr Trolley Assist System służący zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla. Wydajność Liebherr T 274 wynika m.in. z zastosowanej jednostki napędowej. To najmocniejszy silnik w klasie, generujący moc 3650 KM. Jednostka współpracuje z układem napędowym Liebherr Litronic Plus AC Drive. Dzięki zaawansowanej konstrukcji hydraulicznej i krótkim czasom cykli, T 274 przenosi więcej materiału w krótszym czasie. Znaczącym czynnikiem wpływającym na czasy cykli jest szybkość na pochyłościach. Litronic Plus AC zapewnia ciągłą prędkość pod górę, w przeciwieństwie do tradycyjnych pojazdów z napędem mechanicznym, które wymagają zmiany biegów. Istotnym elementem ciężarowych olbrzymów są rozwiązania pomagające współpracować z kopalnianymi koparkami. Producent zwraca uwagę na połączenie T 274 z koparką hydrauliczną Liebherr R 9800, która jest w stanie załadować T 274 zaledwie czterema łyżkami, co gwarantuje wysokie wskaźniki produkcyjne, zarówno ciężarówki, jak i koparki. T 274 jest również kompatybilny z zupełnie nowym R 9600, następcą sprawdzonego modelu R 996B. Maszyna T 284, na której bazuje T 274 przepracowała w terenie ponad 20 mln godzin. Rama i komponenty są wspólne dla obu modeli. Komponenty T 274 zoptymalizowano pod kątem górnictwa, są opracowywane, produkowane i kontrolowane przez Liebherr zgodnie z firmowym modelem integracji pionowej. T 274 posiada zawieszenie z podwójnym ramieniem, odpowiada m.in. za optymalny kontakt opony z podłożem (w całym skoku zawieszenia).

 

Operator jest …najważniejszy Projekt T 274 zorientowano na użytkownika. Ergonomiczna konstrukcja kabiny ma tworzyć bezpieczne, wygodne środowisko dla operatorów. Zwraca uwagę odpowiednia widoczność z kabiny, dzięki przyciemnianym szybom z bezpiecznego szkła (kabina jest certyfikowana pod kątem ochrony przed przewróceniem i upadkiem). Zintegrowany system HVAC odpowiada za należyty komfort pracy w ekstremalnych temperaturach. Wszystkie ciężarówki Liebherr oferują co najmniej dwie drogi bezpiecznego opuszczenia kabiny. Pojazdy górnicze Liebherr są wyposażone w drabiny i platformy, które umożliwiają łatwy dostęp do silnika (na poziomie gruntu). Liebherr oferuje również także tzw. pakiet tłumienia dźwięku, który znacząco zmniejsza emisję hałasu ciężarówek.

 

T&M nr 6/2021

Tekst: Michał Jurczak

Add comment

Security code Refresh

    okładkana stronę   okładka 10 2022   okladka   okładka fc   wwwokladka   okładka1   okładka 5 www

OBEJRZYJ ONLINE