Real-time Tech Support od Volvo

Volvo Construction Equipment umożliwia serwisantom dealerów bezpośrednią komunikację ze specjalistami ds. produktów na zapleczu salonów oraz z ekspertami ds. produktów i inżynierami Volvo.

Kontakt odbywa się na żywo za pośrednictwem kanału wideo, w rozszerzonej rzeczywistości. Cel — jeszcze szybsze diagnozowanie i rozwiązywanie potencjalnych problemów z maszynami.

Volvo Construction Equipment (Volvo CE) oferuje serwisantom dealerów na terenie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Oceanii możliwość zdalnego kontaktu z ekspertami ds. produktów i inżynierami Volvo.

Przeznaczona na telefony komórkowe aplikacja Real-time Tech Support pozwala serwisantom nawiązać interaktywną wideorozmowę z personelem zaplecza w ich salonie, a w razie potrzeby zaprosić do niej eksperta ds. produktów bądź inżyniera Volvo, którzy podzielą się specjalistyczną wiedzą na temat diagnostyki i rozwiązywania problemu.

Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości wszystkie zaangażowane osoby mogą zobaczyć dokładnie to, co widzą serwisanci, i wskazywać poszczególne komponenty na ekranie. Ponadto rozmowy można nagrywać i zapisywać na potrzeby ewentualnej dalszej analizy.

 

Jeszcze bliższa współpraca

Nawet najbardziej niezawodnym maszynom przydarzają się okazjonalne usterki techniczne. Kluczem do jak najszybszego ich rozwiązania — tak by produktywność i rentowność działalności klientów nie ucierpiała — jest udana współpraca producentów z dealerami.

Dlatego firma Volvo CE i jej sieć dealerów prowadzą bliską i skuteczną kooperację w ramach swoistego ekosystemu, a w ciągu ostatnich kilku lat wdrożyły wspólny system obsługi spraw. Dzięki niemu zatrudniani przez dealerów serwisanci techniczni mają znacznie lepszy dostęp do informacji i wsparcia, a w efekcie do zespołów badawczo-rozwojowych Volvo docierają istotniejsze dane i spostrzeżenia.

„Aplikacja Real-time Tech Support to kolejny krok na wspólnej drodze do nieosiągalnego dla konkurencji poziomu dyspozycyjności. To także część naszego procesu cyfryzacji, a być może fundament nowych technologii, takich jak inteligentne okulary czy możliwość przenikania wzrokiem różnych struktur. Z ekscytacją spoglądamy w przyszłość. Na tę chwilę jednak aplikacja Real-time Tech Support pozwoli nam zwiększyć wydajność pracy i zmaksymalizować czas dyspozycyjności maszyn”, podsumowuje Aram.

 

T&M nr 5/2021

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE