Do prac wyburzeniowych

Prosty wysięgnik zamienia 38-tonową maszynę EC380E w potężne narzędzie wyburzeniowe.

Dzięki 7-metrowemu prostemu wysięgnikowi maszyna EC380E Straight Boom zyskuje znacznie większy zasięg, a do tego znakomitą stabilność i duży udźwig. Doskonale nadaje się więc do prac wyburzeniowych.

Zawsze na straży

Wydłużony wysięgnik prosty znacząco zwiększa wysokość i zasięg działania w porównaniu do standardowej wersji maszyny. Podobnie jak garda chroni boksera, tak kabina maszyny EC380E Straight Boom zabezpiecza operatora przed spadającym gruzem dzięki montowanej na ramie osłonie FOG (Falling Objects Guard). Z kolei duże przeszklone powierzchnie zapewniają operatorom znakomitą widoczność miejsca robót. Okno dachowe i wykonana z pojedynczej tafli szkła przednia szyba są odporne na silne uderzenia. Uzyskały klasę bezpieczeństwa P5A i spełniają standardy normy EN 356. Zarówno przednia szyba, jak i okno dachowe mają w standardzie zamontowane spryskiwacz i wycieraczkę. Lepszą widoczność w nocy zapewnia wchodzące w skład wyposażenia standardowego oświetlenie LED na wysięgniku i platformie. Ponadto kabinę i przeciwciężar można opcjonalnie doposażyć w dodatkowe lampy.

Maszyna EC380E Straight Boom jest standardowo wyposażona w szereg rozwiązań, które niezwykle przydają się podczas prac wyburzeniowych. To m.in. dodatkowe przewody hydrauliczne X1 i X3, łatwa w montażu linia do odprowadzania oleju czy linie wodne połączone z systemem zmniejszającym zapylenie.

System zmniejszający zapylenie jest wyposażony w hydrauliczną pompę ssącą o wydatku 30 l/min, przez którą woda przepływa do czterech umieszczonych na ramieniu dysz rozpylających mgłę przechwytującą drobiny pyłu.

System może działać w trybie automatycznym lub ręcznym. W trybie automatycznym woda jest rozpylana tylko wtedy, gdy osprzęt pracuje. Możliwości, jakie oferuje system wodny, wydają się nie mieć końca. Przykładowo, zamontowana za kabiną myjka wysokociśnieniowa ułatwia czyszczenie maszyny.

Praca z ciężkim narzędziem na wysięgniku nie stanowi żadnego problemu dzięki masywnemu przeciwciężarowi, który na czas transportu można zdemontować hydraulicznie.

 

Idealna do wyburzeń

Maszyna EC380E Straight Boom jest wytrzymała i odpowiednio wzmocniona, tak aby sprostać najtwardszym materiałom i bez trudu poradzić sobie w wymagającym terenie. Solidną ramę główną wykonano ze stalowych płyt zaprojektowanych z myślą o intensywnej eksploatacji, a jej śruby należycie zabezpieczono. Zadbano także o ochronę bardzo (czy wręcz ekstremalnie) mocno eksploatowanego podwozia, wyposażając je w wytrzymałą dolną osłonę oraz zabezpieczając gąsienice na całej ich długości. Dodatkową ochronę zapewniają osłona pierścienia obrotnicy i solidne drzwi boczne z szybami i otworami wentylacyjnymi. Ponadto maszyna jest chroniona przed uszkodzeniami, jakie może spowodować gruz, dzięki dodatkowym zabezpieczeniom cylindrów łyżki i wysięgnika. Chroniony jest nawet silnik. Zmienny kierunek obrotów wentylatora pozwala łatwo pozbyć się z niego zanieczyszczeń, dzięki czemu silnik może być należycie chłodzony tak, by pracował w optymalnych temperaturach.

Jeżeli chodzi o wejście do kabiny maszyny EC380E Straight Boom, klienci mogą zdecydować się albo na zintegrowane wejście ze wzmocnionym systemem ochrony przed uderzeniami z boku (SIPS), albo na składane wejście z podstawowym systemem SIPS. Druga opcja zdecydowanie ułatwia transport.

Oferujemy szeroką gamę usług Volvo Services świadczonych przez sieć wyspecjalizowanych dealerów. Obejmują one m.in. harmonogramy serwisowe i oryginalne części Volvo, rutynowe kontrole stopnia zużycia i analizy olejów oraz kompleksową obsługę serwisową i szkolenia dla operatorów.

Dłuższy wysięgnik to nie jedyne, co wyróżnia maszynę EC380E Straight Boom. To rozwiązanie oferujące wszystko, czego potrzeba podczas prac wyburzeniowych.
A już niedługo dołączy do niej nowy model — wkrótce firma Volvo CE wprowadzi na rynek 30-tonową maszynę EC300E Straight Boom, która zapewnia te same funkcje i korzyści.

 

T&M nr 4/2021

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE