Nowy osprzęt koparki

Bobcat wprowadza nową generację osprzętu koparki podsiębiernej do ładowarek o sterowaniu burtowym i kompaktowych ładowarek gąsienicowych tej marki.

 

Nowy osprzęt koparki podsiębiernej zmienia ładowarkę Bobcat w wydajną koparkę, pozwalając klientom zwiększyć uniwersalność ich maszyn i zwrot z inwestycji. Nowa generacja osprzętu koparek podsiębiernych jest idealna do zastosowań w budownictwie, pracach komunalnych, kształtowaniu krajobrazu i innych branżach. Jest on dostępny w czterech konfiguracjach [dwa modele uniwersalne (V) – B32V oraz B35V i dwa modele standardowe (S) B32S oraz B35S], które zapewniają różne głębokości kopania, zasięg i systemy mocowania. Największy model zapewnia maksymalną głębokość kopania równą 3,3 m oraz maksymalny zasięg 4 m. W przeciwieństwie do modeli standardowych wersje uniwersalne osprzętu koparki podsiębiernej można wyposażyć w dodatkowe urządzenia hydrauliczne, takie jak świdry ziemne i młoty.

 

Jeszcze większa uniwersalność kompaktowych ładowarek Bobcat

Wszechstronność oraz oszczędność czasu zawsze stanowiły mocne punkty kompaktowych ładowarek Bobcat z systemem montażu osprzętu Bob-Tach pozwalającym na szybkie uzupełnianie ich o ponad 100 różnych rodzajów osprzętu Bobcat.

Daniele Paciotti, dyrektor ds. linii osprzętu Bobcat w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki powiedział: „Widzimy rosnące zapotrzebowanie na osprzęt koparki podsiębiernej i sprawiliśmy, że produkt nowej generacji w wersji uniwersalnej (V) stał się jeszcze bardziej wszechstronny. Mają one linię pomocniczą dwustronnego działania, która pozwala na stosowanie jeszcze szerszej gamy osprzętu wraz z koparką podsiębierną, również takiego osprzętu hydraulicznego jak świdry ziemne, młoty i łyżki przechylane. Poprzednia wersja osprzętu koparki podsiębiernej pozwalała tylko na stosowanie niehydraulicznego wyposażenia, takiego jak łyżki. Dla większego bezpieczeństwa i większej żywotności osprzętu wszystkie węże są teraz prowadzone wewnątrz wysięgnika”.

Operatorzy mogą więc przekształcać swoje ładowarki w koparki do kopania dołów, rowów i fundamentów. Jednak dzięki zwiększonej uniwersalności nowego osprzętu w wersji V, klienci mogą teraz dodawać do koparki podsiębiernej inny osprzęt do zastosowań w pracach rozbiórkowych, kształtowaniu krajobrazu i innych branżach. Nowa generacja koparki podsiębiernej pasuje do siedmiu różnych rodzin osprzętu Bobcat, na które składa się ponad 30 różnych modeli osprzętu:

  • Świdry ziemne
  • Młoty hydrauliczne
  • Łyżki do gliny
  • Łyżki wyrównujące
  • Łyżki do kopania
  • Łyżki szkieletowe
  • Łyżki przechylane

Wersje V osprzętu koparki podsiębiernej są również standardowo wyposażone w system mocowania mechanicznego Klac™, który zapewnia szybszą zmianę osprzętu, co zapewnia jeszcze większą wydajność. Wersje S osprzętu mają specjalny system sworzniowy do zmiany osprzętu.

Nowy osprzęt koparki podsiębiernej jest około 100 kg lżejszy niż produkt poprzedniej generacji, co zapewnia większą stabilność, a więc i większe bezpieczeństwo. Nowa koparka podsiębierna zapewnia również pole widzenia z fotela operatora, co ułatwia kopanie przy użyciu dostępnych elementów sterujących.

Więcej informacji na temat firmy i produktów Bobcat znajduje się na stronie www.bobcat.com

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE