Bobcat uzupełnia ofertę

Wprowadzając nowe modele S550 oraz S590 firma Bobcat uzupełniła serię M ładowarek o sterowaniu burtowym oraz kompaktowych ładowarek gąsienicowych z serii M zgodnych z normą Stage V.

Podobnie jak ładowarki o sterowaniu burtowym S450, S510 i S530 oraz kompaktowe ładowarki gąsienicowe T450 oraz T590, ładowarki S550 oraz S590 łączą kompaktowe rozmiary z silnikami Stage V, łącznością telematyczną, nową, odważną stylistyką Bobcat z trójwymiarowymi naklejkami oraz z dwuletnią gwarancją w standardzie.

 

 

W przeciwieństwie do wcześniej wprowadzonych modeli z serii M z silnikami Stage V nowe ładowarki S550 oraz S590 mają szereg zaawansowanych funkcji w standardzie:

 

  • Przełączane sterowanie joystickami (SJC) – nie wymagające użycia siły sterowanie pozwala na łatwą obsługę nawet z użyciem zaawansowanych funkcji.     
  • Wysoki przepływ – zwiększa wydajność i rozszerza gamę kompatybilnych osprzętów Bobcat.
  • Urządzenie sterujące osprzętem (ACD) – do sterowania funkcjami osprzętu z joysticka.
  • Napęd dwubiegowy – zwiększa wydajność i pozwala oszczędzić paliwo
  • Panel Operatora Deluxe – więcej języków do wyboru, funkcja rozruchu bez kluczyka i zarządzanie filtrem DPF.
  • Ogumienie uniwersalne – konstrukcja dwukierunkowa znacznie zwiększa żywotność opon.

Nowe ładowarki o sterowaniu burtowym S550 oraz S590 będą produkowane w zakładzie Bobcat w Dobrzyszy w Republice Czeskiej i można je od razu zamówić, z dostawą w pierwszej połowie 2021 r.

Nowe ładowarki o sterowaniu burtowym Bobcat z serii M z silnikami Stage V

 

S550 Stage V

S590 Stage V

Masa robocza

2995 kg

3127 kg

Znamionowy udźwig roboczy

926 kg

979 kg

Obciążenie statyczne

1852 kg

1958 kg

Ścieżka podnoszenia

promieniowa

pionowa

Silnik

Bobcat D24; 2,4 l; Stage V

Bobcat D24; 2,4 l; Stage V

Zasilanie

50,7 kW (68 HP)

50,7 kW (68 HP)

 

SJC oraz ACD w standardzie

Jedną z najważniejszych nowych standardowych funkcji w modelach S550 i S590 to układ sterowania joystickami (SJC), uprzednio dostępny jako opcja. Układ SJC, wykorzystujący łatwe i nie wymagające wysiłku w użyciu joysticki zapewnia operatorowi funkcje dostępne tylko w maszynach Bobcat przy użyciu przełączników w zasięgu palców. Pozwala to na automatyczną konfigurację ładowarki jako nośnika narzędzi do całodniowej pracy z najszerszą gamą osprzętu oraz zapewnia większą wygodę operatora oraz niezrównaną kontrolę nad samą ładowarką przy użyciu joysticków.

Zastosowanie układu SJC w modelach S550 i S590 umożliwiło zastosowanie w standardzie układu automatycznego rozpoznawania osprzętu (ACD). Układ ACD, wykorzystujący komunikację poprzez szynę CAN do rozpoznania zamontowanego osprzętu, automatycznie konfiguruje sterowanie joystickami oraz przepływ wyjściowy, aby zapewnić najlepszą wydajność przy stosowaniu osprzętu z nowymi ładowarkami S550 oraz S590.

 

Układ hydrauliczny z wysokim przepływem do zaawansowanego osprzętu

Kolejnym dodatkiem jest dostępność w standardzie układu hydraulicznego z wysokim przepływem w modelach S550 i S590 z silnikiem Stage V. To jeszcze zwiększa wyjątkową uniwersalność tych maszyn, pozwalając na użycie ich z zaawansowanym osprzętem wymagającym wysokiego przepływu, takim jak zamiatarki, frezarki i piły tarczowe.

Jiri Karmazin, dyrektor ds. ładowarek w Bobcat, powiedział: „Nowe modele S550 i S590 uzupełniają linię ładowarek z serii M z silnikami Stager V. Łącząc silniki Stage V nowej generacji z takimi funkcjami jak sterowanie SJC Bobcat oraz układem hydraulicznym z wysokim przepływem w standardzie, modele te są gotowe do użycia jako uniwersalne nośniki narzędzi z jeszcze szerszą gamą osprzętu Bobcat”.

 

Wyższy moment obrotowy i wydajność

Kolejna generacja silnika Bobcat D24 z układem wtrysku paliwa firmy Bosch zwiększa ogólną wydajność maszyny, zapewniając wyższą moc wyjściową 50,7 kW (68 KM) i wyższy moment obrotowy. Nowe silniki pozwalają na zmniejszenie zużycia paliwa przy tej samej pracy, spełniając jednocześnie najsurowsze normy dotyczące emisji Stage V. Dzięki temu modele S550 oraz S590 są idealne do użytkowania w niemal wszystkich zadaniach wymagających mocy.

Dzięki montażowi poprzecznemu silnika w ramie maszyny S550 oraz S590 zachowują te same niewielkie wymiary, dzięki czemu mieszczą się i mogą zawracać na ograniczonej przestrzeni.

Układ wydechowy silnika nowej generacji jest wyposażony w filtr cząstek stałych (DPF), który działa automatycznie bez konieczności żadnej interakcji podczas normalnej pracy. Wykorzystanie filtra DPF pozwala na użytkowanie ładowarek w strefach o ograniczonej emisji, takich jak centra miast.

Ponadto funkcja automatycznego trybu jałowego (Auto-Idle) redukuje prędkość obrotów silnika do niskich obrotów biegu jałowego, gdy joysticki znajdują się w położeniu neutralnym i nie są używane przez około pięć sekund, zmiejszając zużycie paliwa oraz redukując poziom hałasu.

Kolejna generacja silnika Bobcat pozwoliła firmie również wydłużyć okresy międzyobsługowe – pierwsza obsługa wymagana jest po 500 godzinach – i zmniejszyć liczbę wymian filtra paliwa.

Oba nowe modele ładowarek zapewniają w standardzie działanie dwubiegowe, co pozwala zwiększyć maksymalną prędkość jazdy z 11,4 km/h na niskim biegu do 17,3 km/h na wysokim biegu, dzięki czemu zwiększa się wydajność i zmniejsza zużycie paliwa. Można to połączyć z opcją hydraulicznego ustawiania łyżki, która utrzymuje łyżkę w poziomie, gdy ramiona ładowarki unoszą się, dzięki czemu osypuje się mniej materiału i operatorzy mogą pracować szybciej.

 

Panel Operatora Deluxe w standardzie

Nowe ładowarki Stage V mają teraz w standardzie Panel Operatora Deluxe, który uprzednio był dostępny jako opcja; zapewnia ona obsługę w różnych językach i telematykę, która pozwala chronić maszynę i kontrolować jej działanie.

Tablica Deluxe zmniejsza również ryzyko niewłaściwego wykorzystania dzięki funkcji obsługi bez kluczyka. Ponadto operator może zablokować i zabezpieczyć hasłem zarówno system High Flow, jak i system dwubiegowy za pośrednictwem panelu. Nowe menu zarządzania filtrem DPF zapewnia łatwą kontrolę maszyny i układu oczyszczania spalin.

 

Zwiększona wygoda operatora

Nowa generacja silnika Bobcat Stage V zapewnia obniżony poziom hałasu zarówno dla osób postronnych jak i dla operatora. Można do tego dodać popularne opcje zwiększające komfort, takie jak wentylację z klimatyzacją (HVAC), co zapewnia operatorowi bardziej przyjazne środowisko pracy przez cały rok i w każdych warunkach. Opcjonalny fotel amortyzowany z tekstylną tapicerką zwiększa komfort operatora, a opcja automatycznego sterowania jazdą zwiększa wygodę i stabilność maszyny.

 

Uniwersalne ogumienie

Modele S550 oraz S590 są wyposażone w standardzie w uniwersalne ogumienie z dwukierunkową konstrukcją do użycia na większości mieszanych podłoży, co znacznie zwiększa jego żywotność. Jako opcja dostępne są opony przemysłowe Solid Flex, przeznaczone do zastosowań powodujących większe zużycie i wyższe ryzyko przebicia.

Add comment

Security code Refresh

              Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE