Polska, czyli centrala

 

Potężny producent maszyn budowlanych z Chin jest pierwszą firmą, nie tylko z branży, która centralę na kontynent ulokowała w Polsce. Owszem, mnóstwo koncernów ma u nas swoje oddziały, ale nigdy nie jest to najważniejszy, europejski ośrodek zarządzania. Centrala w Warszawie, przy Alejach Jerozolimskich 134, w pobliżu Dworca Zachodniego, koncentruje się na sprzedaży, wsparciu klienta oraz na marketingu wszystkich regionów w Europie. Uroczyste jej otwarcie odbyło się 27 września.

– Mamy ogromną szansę rozwoju w Europie – uważa Howard Dale, przewodniczący LiuGong Europe i LiuGong Dressta Machinery. – LiuGong przyjął za swój priorytet stałe usprawnianie produktów i usług oraz rozwój biznesu w tym regionie. Dlatego otworzyliśmy nową centralę regionalną, która ma wspierać realizację tych celów i aspiracji.

         Podczas prezentacji w stolicy symbolicznie otwarto także Europejskie Centrum Badań i Rozwoju w Stalowej Woli. Podobnych ośrodków LiuGong posiada pięć, poza Polską w Chinach, Indiach, Stanach Zjednoczonych, w Anglii (od designu).     

 

Części ze Stalowej

         Poza przeprowadzką administracji do Warszawy doszło także do przeniesienia Europejskiego Centrum Dystrybucji Części z Holandii do Stalowej Woli (woj. podkarpackie). Działo się to w sierpniu, w zaledwie dwa tygodnie. Oficjalne otwarcie nastąpiło 28 września. Obiekt w Stalowej Woli jest jednym z 10 centrów dystrybucji na całym świecie.

Magazyn w kompleksie produkcyjnym LiuGong Dressta zajmuje powierzchnię 3.500 mkw. Na indywidualnie dopasowanych pólkach i regałach może pomieścić 30.000 pozycji magazynowych. Idea jest taka, aby części do odbiorców w Polsce, w razie nagłego zapotrzebowania, mogły trafić tego samego dnia, natomiast w Europie na drugi dzień.  

– Szybka i efektywna dostawa części dla naszych klientów i dealerów jest normą – zapewnia Natascha van Leeuwen, dyrektor handlowy ds. części zamiennych. – Gdy klient jest w potrzebie, na miejscu pracy maszyny, nie ma czasu do stracenia. Musimy sprawnie zrealizować dostawę. 

 

Made in Europe

Dla przypomnienia, Chińczycy przejęli Dresstę w latach 2012-14. Trzecia ważna sprawa dla LiuGonga w 2017 roku to otwarcie nowej linii montażowej w Stalowej Woli. Pierwszą, wyprodukowaną maszyną była ładowarka kołowa LiuGong 856H, uroczyście przekazana firmie Polkrusz z Troszyna w woj. mazowieckim.

Fabryka w Stalowej Woli ma powierzchnię 43.724 mkw., z czego na nową linię przypada 1.904 mkw. , jak dokładnie wyliczono. LiuGong dużą wagę przykłada do jakości końcowych wyrobów. Dlatego starania o nią zaczynają się już u dostawców. Następnie jakość jest sprawdzana na różnych etapach montażu. Efektem są produkty made in Europe. Charakterystyczne dla naszego kontynentu jest skupienie uwagi na detalach, a także różne specyfikacje dla poszczególnych krajów.  

– Nasz europejski zakład produkcyjny wsłuchuje się w informacje zwrotne i sugestie od klientów – podkreśla Teddy Wu, prezes LiuGong Dressta Machinery. – Podejmuje odpowiednie działania oraz wykorzystuje je do rozwoju produktu.

Do 1.000 sztuk rocznie – tak jest określana zdolność całego zakładu. Tutaj wykonuje się montaż głównych zespołów, malowanie, finalny montaż i próby maszyn. W Stalowej Woli będą powstawały koparki o masie eksploatacyjnej od 22 t do 39 t, z serii E: 922E, 924E, 925E, 928E, 936E, 939E oraz ładowarki kołowe o pojemności łyżki 2,5-7 kubików, z serii H: 848H, 856H, 877H.

Na koniec warto podkreślić sprawną organizację trzydniowego eventu w Warszawie i Stalowej Woli. Natomiast o wadze tych wydarzeń niech świadczy obecność prezesa Guangxi LiuGong Machinery, Huanga Haibo.

T&M nr 10/2017

Tekst: Jacek Dobkowski

 

Add comment

Security code Refresh

T&M okładki

.             Obejrzyj online    OBEJRZYJ ONLINE