Nadwaga i otyłość kierowców

Jak pokazują badania Instytutu Żywności i Żywienia, nadmierna waga ciała to problem, z którym boryka się większość mężczyzn w Polsce.

Czytaj więcej...

Nowe stacje MOYA

Z początkiem maja działalność w barwach sieci MOYA rozpoczęła stacja w Wysokim k. Limanowej (woj. małopolskie). Właścicielem placówki jest Kuźma S.C.

Czytaj więcej...

Do rozliczania wszystkich opłat

Trwają zaawansowane prace nad technicznymi aspektami wprowadzenia w całej Europie jednego urządzenia do rozliczania wszystkich opłat drogowych.

Czytaj więcej...

Scanie nowej generacji we flocie Wichot

Trzy pojazdy Scania S580 nowej generacji zasilą flotę Wichot. Firmy współpracują od 2016 roku, w wyniku udanych testów zestawów Scania w ramach programu „Zawsze na czele”.

Czytaj więcej...

Jubileusz i… nowa baza

Thermo King to producent systemów do kontroli temperatury w transporcie. Marka znana jest na całym świecie.

Czytaj więcej...

Mercedes-Benz i Sokołów Logistyka

25 maja 2017 roku w siedzibie firmy Diesel Truck w Ołtarzewie odbyło się uroczyste wydanie ośmiu pojazdów Actros 1842 dla firmy Sokołów-Logistyka.

Czytaj więcej...

Actros w „Świecie Truckera”

Mercedes-Benz Polska przedstawia najnowszą serię filmów „Świat Truckera”.

Czytaj więcej...

Niemcy najlepsi w konkursie RTEC 2017

17 maja 2017 r. 24 najlepsze międzynarodowe zespoły obsługi posprzedażnej Renault Trucks rywalizowały w finale drugiej edycji konkursu RTEC w Lyonie.

Czytaj więcej...

Stawiamy na synergię

Jesteśmy synergią” – pod takim hasłem przebiegało spotkanie z najważniejszymi biznesowymi partnerami zorganizowane 31 maja przez Inter Cars w nowym Europejskim Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Swobodni pod Warszawą.

Czytaj więcej...

Nadjeżdża Iveco Stralis X-Way

IVECO zapowiada nowy pojazd ciężarowy: Stralis X-WAY to pojazd drogowy przeznaczony do zadań wymagających transportu również po nieutwardzonych nawierzchniach.

Czytaj więcej...

Volvo Trucks i Renova testują śmieciarkę

Volvo Trucks, wspólnie ze szwedzkim przedsiębiorstwem komunalnym Renova, testuje i bada, na ile zautomatyzowane pojazdy mogą zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność podczas odbioru i wywozu odpadów oraz zapewnić kierowcom lepsze warunki pracy.

Czytaj więcej...

800-tys. ciężarówka z Rernault Trucks

W zakładzie Renault Trucks w Bourg-en-Bresse, w kwietniu br. wyprodukowano osiemsettysięczną ciężarówkę.

Czytaj więcej...

Sosnowiec kupuje Solarisy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu oraz polski producent Solaris Bus & Coach podpisały 12 czerwca 2017 r. umowę na dostawę trzech autobusów bateryjnych.

Czytaj więcej...

Event motoryzacyjny Europart Polska

50 kluczowych klientów Europart Polska wzięło udział w końcu maja w rajdowych zmaganiach w podpoznańskim Ośrodku Doskonalenia Technik Jazdy, połączonych z prezentacją nowego oddziału.

Czytaj więcej...

Najlepszy zespół serwisowy Scania w PL

„Old Boye Top Timu”, drużyna składająca się z mechaników i doradców serwisowych z krakowskiego oddziału Scania Polska zdobyła największą liczbę punktów i wygrała tegoroczną edycję konkursu Top Team. 

Czytaj więcej...

Nowe IVECO Stralis we flocie LINK

LINK to jedna z największych i najdynamiczniej rozwijających się firm transportowych w Polsce. Firma ze 100% polskim kapitałem ma w swojej flocie ponad 400 samochodów ciężarowych.

Czytaj więcej...